У Франківську Зіновій Жовнір щиро кається у скоєному

 • В Івано-Франківську відбулося судове засідання щодо начальника Івано-Франківського відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра.

  Нагадаємо, 25 листопада, до суду прибув представник прокурора, який пояснив, що начальнику Фонду держмайна Зіновію Жовніру ввечері змінили кваліфікацію злочину зі статті  368 (вимагання неправомірної вигоди (хабаря) на 369-2 (зловживання впливом). Санкція цієї статті передбачає набагато м’якше покарання. Досудове розслідування у кримінальному провадженні вже завершено, а обвинувальний акт з цією кваліфікацією направлено до суду на розгляд.

  У справі Зіновія Жовніра пом’якшуючою обставиною є щире його каяття, тому прокурор переконаний, що серед доказів, які потрібно сьогодні дослідити достатньо заслухати показання підозрюваного та вивчити докази, які характеризують його особу.

  Оскільки порядок розгляду буде спрощений, то в частині фактичних обставин справи (місце та час вчинення злочину) підсудний потім не зможе їх оскаржити. Зіновій Жовнір не проти.

  “Будуючи на лаві підсудних я довго думав про події, які відбулись зі мною. Я не можу до кінця збагнути як це сталось. Щиро каюся. Я дійсно пообіцяв посприяти перед керівництвом Фонду державного майна про зміну способу продажу паперової фабрики, яка на той час неодноразово виставлялася на продаж, але на неї не було ніколи покупців. Мої повноваження не поширювалися на цю фабрику. За останні два місяці в СІЗО в мене погіршився стан здоров’я. Все, що вказане в обвинуваченому акті, відповідає дійсності. Я дуже шкодую про вчинок, який я зробив. Це не повториться!” – зі сльозами на очах розкаюється Зіновій Жовнір. Каже, що щиро визнає свою вину.

  Прокурор просить Зіновія Жовніра описати знайомство з Болонським. Підозрюваний відповідає, що точно не пам’ятає його імені, можливо, Володимир. Цей чоловік через спільного знайомого познайомився з Зіновієм Жовніром. Останній мав переговорити з керівництвом щодо зниження вартості заводу, але підозрюваному так і не вдалося цього зробити.

 • “Болонський 5 разів приносив гроші. Він декілька разів хотів зустрітись, але ми так і не зустрічались”, – розповідає Жовнір. Болонський мав заплатити за “послугу” 20 тисяч, але підсудний каже, що валюту  йому не називали. “Він просто казав 20”, – розповідає підсудний Жовнір.

   

  Нагадаємо, прикарпатський високопосадовець вимагав 150 тисяч доларів у київського підприємця за зменшення вартості об’єкта нерухомості, виставленого на торги, та допуск до участі у них. Правоохоронці затримали хабарника під час одержання частини неправомірної вигоди у 20 тисяч доларів від посередника.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!