У Гошеві новітні лицарі провели прощу

 • Впродовж 6-7 жовтня, на Ясній Горі, що в Гошеві, відбулася Третя Всеукраїнська проща чоловічої спільноти Лицарі Колумба.

  На спільну молитву до лицарів завітали одразу два Архієреї – Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин та правлячий єпископ Чернівецької єпархії Владика Йосафат Мощич.

  “У перший день прощі, лицарі молилися Акафіст до Богородиці. Трохи пізніше розпочалась Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир. Після Літургії відбулося освячення Лицарського Хреста та Пагорба Хрестів. Далі проща продовжилась згідно програми Лицарів Колумба”, – розповідають організатори.

 • Вранці наступного дня прочани мали реколекційні науки. Опісля був відведений час на сповідь та приготування до Божественної Літургії. Об 11-тій годині розпочалась Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Йосафат.
  Додамо, що організація Лицарів Колумба заснована отцем Майклом Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (США) в1882 р. На сьогодні, членами організації є 2,0 мільйона осіб, об’єднаних в 16 900 рад, з яких 200 рад працюють в університетських кампусах. Лицарями Колумба можуть стати лише практикуючі католики і лише чоловіки віком старше 18 років. За їх підтримку Церкви і місцевих громад, а також за їх благодійну діяльність Папа Іван Павло II назвав братство «сильною правицею Церкви».
  В Україні вперше бажання про заснування рад братства висловив кардинал Любомир Гузар у 2006 році. Цю ініціативу у 2011 році підтримав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Перша Рада Лицарів Колумба в Україні була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому Соборі в м. Києві.
  В Івано-Франківську організація діє з 2015 року.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!