У Коломиї відкрили пам’ятник коту

 • На 775-й день народження Коломиї місцевий художник і скульптор  Олег Лобурак подарував улюбленому містові… бронзового кота.

  Котика-Скрипаля за мотивами власної казки митець встановив у центрі парку імені Кирила Трильовського на свято Спаса. Кіт у гуцульській крисані грає на скрипці. А на поясі в нього ­– чарівний ґудзик, який може виконати будь-яке бажання – досить його просто потерти.

  IMG_2126

  Ведучою заходу була літературознавець, коломиянка Галина Волощук.

  Олег Лобурак на відкритті пам’ятника розповів, що до своєї появи у коломийському парку кіт пережив багато пригод, зокрема політ на аеростаті, зробленому з музею Писанки,  до Львова та боротьбу з драконом, який хотів знищити Коломию. Принаймні таким є сюжет мультика про кота  «Коломийський ліхтар».

  «Я хочу, щоб діти знали про цього котика і могли прийти до нього в гості і потерти його чарівник ґудзик», ­- розповідає митець.

  А знаний коломийський журналіст і письменник Андрій Малащук коментує, що ця дитяча колоритна скульптура – перший неполітичний пам’ятник у Коломиї.

  Відразу після відкриття Кота Ґудзика, який завбільшки понад метр, обступила малеча і довго з нього не злазила, галасуючи і фотографуючись.

   

  Нагадаємо, що три дні місто Коломия святкує 775-річний ювілей. В рамках святкування місто побило декілька рекордів України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!