У Косові стартує проєкт «Інтерактивний музей», присвячений місцевій кераміці

 • У Карпатському регіоні з’явиться новий об’єкт для культурного дозвілля дітей та дорослих.

  Інтерактивна експозиція з сучасним обладнанням та ігровими модулями знайомитиме відвідувачів з історією косівської мальованої кераміки.

  Незвичайну атракцію створять в одному з залів Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини – філії Національного музею НМГП імені Й.Кобринського.

  Реалізація задуму стала можливою завдяки підтримці Косівської міської ради, яка у партнерстві з музеєм подала відповідний проєкт на щорічний конкурс ініціатив карпатських громад Асоціації органів місцевого самоврядування єврорегіон «Карпати – Україна».

  Конкурсна програма фінансується з обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проєкт косівчан став одним із 39 – ти переможців та отримає фінансування за кошти обласного бюджету. 

  Замість пасивного слухання екскурсовода та споглядання експонатів за склом організатори пропонуватимуть відвідувачам стати учасниками квесту. Гості музею зможуть активно взаємодіяти з елементами експозиції: досліджувати, торкатися руками, переглядати відео, зазирати у шухляди та скриньки, виконувати різні ігрові завдання.

  Крім цього, зал буде облаштований дизайнерськими вітринами для унікальних керамічних артефактів з музейної збірки. Оригінальні вироби Олекси Бахматюка, Павлини Цвілик та інших корифеїв косівської кераміки експонуватимуться поряд з історичними світлинами, інфографікою та цікавими текстами.

  Ще однією інновацією експозиції стане її доступність для незрячих відвідувачів. Уперше в Україні постійна виставка кераміки буде частково адаптована для осіб з тяжкими порушеннями зору.

  Головна ідея проєкту – створення у музеї сучасного інтерактивного простору для ефективної популяризації косівської кераміки як важливої історико-культурної спадщини Гуцульщини. Організатори переконані, що ініціатива стане додатковим поштовхом для розвитку цього унікального ремесла.

  Зараз у районі працює майже 80 керамістів, тож закономірним стало внесення традиції косівської мальованої кераміки до списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у 2019 році. Також передбачається, що напрацювання проєкту сприятимуть збільшенню потоку туристів до м. Косова та району.

  До теми: Коломиянка виготовляє етношопери та екоторбинки (відео)

  ?????????????????????????????????????????????????????????

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!