Україна обіграла Грузію і здобула першу перемогу у сезоні Ліги націй з футболу

• Збірна України здобула перші очки у Лізі націй 2024/25 — у номінально домашньому матчі здобула перемогу над Грузією з рахунком 1:0.

Україна вперше в історії розпочала виступи у Ліги націй з двох поразок — від Албанії (1:2) та Чехії (2:3). Третім суперником України стала Грузія, яка натомість виграла обидва стартові матчі та підходила до поєдинку з “синьо-жовтими” у статусі лідера групи, пише “Суспільне Спорт”.

Напередодні матчу склад збірної України зазнав суттєвих змін: вісім футболістів не змогли допомогти національній команді через травми, натомість до списку потрапили одразу три дебютанти збірної, зокрема один з них вийшов у стартовому складі проти грузинів — дебютував Іван Калюжний.

Як пройшов матч Україна — Грузія?

• Україна почала тиснути з перших хвилин матчу. Вже на 9-й хвилині по воротах пробив Георгій Судаков, але м’яч пролетів убік від лівої стійки.
    • Ще через дві хвилини Україна отримала право на виконання штрафного удару, але матч призупинили через освітлення на стадіоні у Познані. Поєдинок відновили вже на 20-й хвилині.
    • На 35-й хвилині рахунок відкрив Михайло Мудрик: змістився з лівого флангу, обігравши трьох захисників Грузії та влучно пробив низом в лівий нижній кут воріт з-за межі штрафного майданчика.
    • На старті другого тайму Мудрик міг відзначатись дублем: пробив з-за меж штрафного майданчика, але голкіпер Гіоргі Мамардашвілі виконав сейв.
    • На 78-й хвилині Максим Таловеров заробив жовту картку, а Грузія отримала право на виконання штрафного удару з межі штрафного майданчика. Після удару м’яч влучив у “стінку”, а після добивання Анатолій Трубін виконав сейв.
    • Наприкінці тайму у складі збірної України дебютували ще два футболісти: Олександр Назаренко вийшов на заміну Мудрика, а Дмитро Криськів замінив іншого дебютанта Івана Калюжного.
    • На 88-й хвилині грузини забили гол, але взяття воріт скасували через офсайд. Фінальний свисток зафіксував рахунок 1:0.

Ліга націй. Дивізіон В. Третій тур

Україна — Грузія 1:0

Гол: Мудрик, 35

Після перемоги над Грузією Україна здобула перші очки у Лізі націй. Попри перемогу “синьо-жовті” посідають останнє місце в турнірній таблиці — поступаються Албанії за рахунок поразки в очній зустрічі.

Наступний матч Україна проведе проти Чехії, у понеділок, 14 жовтня та розпочнеться о 21:45 за київським часом. Гра стане номінально домашньою для України та пройде у польському Вроцлаві.