Укриття в Івано-Франківську: чому зник доступ до карти і як бути?

  • Після того, як росіяни серед білого дня обстріляли центр Вінниці, постало питання в усіх містах: де ховатися?

    Іванофранківці – не виняток, у соцмережі «Галицького кореспондента» почали писати читачі з питанням: як бути?

    Леся Мироняк обурилася, що карта укриттів у місті Івано-Франківську, яку публікували до війни, наразі не працює. Відтак невідомо, як знайти найближче сховище? Особливо, якщо врахувати, що вона немісцева.

    «Я не знаю, що робити, страшно. В мережі є тільки анонс цієї карти, а сама вона не працює… Якось застала мене тривога на автовокзалі, то я розгубилась (не змогла знайти укриття), доводилось залишатись в приміщенні станції. Шкода дуже, що працівники жодним чином не реагували на сигнали тривоги, робили вигляд ніби нічого і не сталось», – каже жінка.

    Як каже начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій міського виконавчого комітету Ігор Влізло, усі укриття в місті мають відчинитися під час сигналу повітряної тривоги.

    «Так, за декілька днів до того, як почалась війна, ми розробили карту укриттів, однак була вказівка він Генштабу ЗСУ про те, аби доступ до карти закрити, адже ця інформація є у вільному доступі і ворог міг би задавати по сховищах ракетних ударів. А це можуть бути десятки загиблих, тому наразі ми закрили карту, однак працюємо над тим, аби найближчим часом відновити доступ», – пояснює Ігор Влізло.

    Найдоступніші місця, де можна заховатись під час повітряної тривоги, це житлові будинки, підвали яких слугують сховищем.

    «На жаль, не всі будинки у місці мають підвали, придатні для укриття. Сучасні будинки згідно з новим законом будуватимуть уже обов’язково з укриттями. Це вимога безпеки», – акцентує Влізло.

    Та не тільки підвали слугують укриттями. Свої сховища під час сирени відкривають і церкви. На місці цілодобово є людина, яка відчиняє двері під час тривоги і зачиняє тільки після відбою. Також храми сповіщають і про тривогу – б’ють у дзвони.

    «Якщо людина виявила, що на час тривоги сховище закрите чи приміром, як ви кажете, ігнорують на стратегічних об’єктах повітряну тривогу, скаржитись потрібно на лінію “1580”. Там приймають усі заявки і перевіряють, чому так сталось. Додам, що лінія працює цілодобово, також ми моніторимо соціальні мережі, аби виявляти подібні факти і виправляти це», – говорить Ігор Влізло.

  • На запитання, як діяти коли повітряна тривога застала в автобусі, він пояснює, що усі маршрутні транспортні засоби зупиняються, а люди мають негайно покинути автобус.

    «Не дай Боже влучить в маршрутку, а там люди! Буде багато загиблих, а так люди вийдуть, транспорт буде порожнім, вже вдасться уникнути жертв», – переконаний управлінець.

    Чи не найважливіше питання, яке зараз вирішують: сховища в навчальних закладах. У місті, за словами керівника Управління, є близько 100 закладів освіти, а це коледжі, садочки, ліцеї тощо.

    З них лише 63 заклади освіти мають придатні укриття, тобто ці укриття відповідають нормам. Інші ж 29 – не готові бути сховищем на час тривоги.

    «До 15 серпня ми маємо обстежити території навколо цих навчальних закладів, аби знайти і обладнати приміщення, яке може слугувати захистом. За новими рекомендаціями ДСНС таке приміщення має бути розташоване максимум за 500 метрів від школи, ідеально, звісно, ближче, та ми над цим працюємо», – додає Ігор Влізло.

    Нагадаємо, у четвер, 14 липня, в результаті терористичної атаки Російської Федерації від ракетного удару по центральній частині Вінниці загинули 22 людини (із них 3 дітей).

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!