Уляна Супрун розповіла, чи шкідливі домашні тварини для маленьких дітей

 • В.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила, що часто отримує запитання від батьків: чи варто відмовлятись від домашніх тварин, коли в сім’ї з’являється дитина. Тому опираючись на дослідження, вона розповідає, що насправді домашні улюбленці можуть бути корисні для здоров’я малюків:

  “Ранній контакт з деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції дітей. Дослідники стверджують, що це в свою чергу ефективна профілактика алергій та слабкого імунітету. Особливо, протягом першого року життя дитини, адже це критичний період, коли мікробіом кишківника та імунітет сумісно розвиваються”, – повідомляє Супрун.

  Уляна Супрун пише, що ми звикли до думки, що навколишній простір дітей має бути стерильно чистий. Натомість дослідники стверджують, що навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи. Що раніше та регулярніше діти мають можливість контактувати з нешкідливими мікроорганізмами, то краще тренується їхня імунна система протистояти загрозам:

  “Науковці знайшли бактерію, яку переносять собаки, що позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори  Дослідження понад 700 канадських дітей показало, що ті, хто тримав собаку до народження та після, мали суттєво більше бактерій, що знижують ризик алергій (дерматит та астма) і ожиріння. Те саме стосується й котів. Ці тварини також здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, що генетично до неї схильні. Але коли вдома є кіт, то в такої дитини поява астми малоймовірна, бо її гени в цьому випадку не активуються”, – розповідає в.о. Міністра охорони здоров’я.

  Разом із цим, Уляна Супрун наголошує, що це не означає, що ми маємо нехтувати правилами гігієни та, наприклад, можемо припинити мити руки. Існують бактерії, які здатні спричиняти появу інфекційних захворювань, від яких нам потрібен захист. Втім, забороняти дітям грати на вулиці або ж контактувати з домашніми тваринами – не варто. Так можна позбавити малюків надійного захисту від багатьох хвороб.

 • Зверніть увагу: Маленька калушанка страждає від жахливих приступів болю

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!