В автошколі навчання не проходив: у Калуші чоловік використовував підроблені документи 17 років

 • До суду поступила кримінальна справа щодо обвинуваченого, який умисно використовував завідомо підроблений документ.
   
  Про це повідомив Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області, передає “Галицький кореспондент“.
   
  Згідно з матеріалами справи, чоловік після отримання підробленого посвідчення водія з 2005 до 2022 усвідомлюючи, що він порушує вимоги Постанови Кабінету Міністрів України №340 від 08.05.1993 «Про затвердження положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску до керування транспортними засобами», умисно використовував завідомо підроблений документ – посвідчення водія категорії «А,В,С», виданого на своє ім’я у власних потребах для керування автотранспортним засобом скутер (мопед).
   
  У липні 2022 обвинувачений, рухаючись скутером в м. Калуш, за порушення правил дорожнього руху ПДР України був зупинений працівниками поліції.
   
  Під час перевірки документів поліцейські виявили посвідчення водія, яке містило ознаки підробки та згідно з базою даних «Єдиного державного реєстру МВС України у територіальних сервісних центрах» посвідчення водія чоловік не отримував, навчання в автошколі не проходив, а посвідчення водія категорії «А,В,С» не видавалось.
   
  Згідно з висновком експерта, надане на дослідження посвідчення водія за способами нанесення зображень та елементами захисту не відповідає посвідченням водія, які знаходяться в офіційному обігу.
   
  У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю. У вчиненому розкаявся та просив його суворо не карати.
   
  На підставі зібраних доказів, суд прийшов до висновку, що дії обвинуваченого слід кваліфікувати за ст.358 ч. 4 КК України, оскільки він умисно використовував завідомо підроблений документ.
   
  Як наслідок, призначив тому покарання у вигляді штрафу у розмірі 850 грн. Підроблене посвідчення водія суд постановив після вступу вироку в законну силу знищити.

  Читайте також: На Прикарпатті чоловік підробив документи автомобіля

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!