В Івано-Франківськ приїхали миротворці з Росії

  • Сьогодні, 16 серпня, в Івано-Франківську відбувається діалогова акція «Спільна кухня», в якій беруть участь громадські діячі та правозахисники з Прикарпаття, активні переселенці з Донбасу та активісти-миротворці з Росії.

    Андрій Грицак, координатор акції “Спільна кухня” розповідає, що важко коментувати закиди мера про сепаратизм. “З людьми ще не спілкувалися, а так обізвали. Складно про це щось говорити. Ми тут для того, щоб спростовувати ці слова. Мене, корінного франківця, назвали сепаратистом”, – обурився пан Андрій.

    Один з лідерів організації “Стан” Ярослав Мінкін каже, що зараз на організацію “Стан” йде тиск як в Росії, так і в Україні. Формат акції – стіл, стільці та чай.

    Зараз тут співатимуть під гітару пісні, зокрема міжнародний революційний гімн “Стены рухнут”. У 2010 її співали у Білорусії.

    До діалогу організатори запрошуватимуть перехожих. З людьми говоритимуть на будь-які теми, зокрема про порозуміння між Росією та Україною.

    Подібні “кухні” влаштовують і в Росії, але там треба більше дбати про безпеку. “Ми хочемо показати, що в Росії є люди проти війни. Ми хочемо показати, що Росія – це не тільки Путін”, –  каже росіянка Саша Пєнтєліна.

    Олександра розказує, що в них зародилась ідея привозити якусь річ, атрибутику на кожну акцію. До Франківська сьогодні привезли банку варення бабусі Саші, яка живе біля Санкт-Петербурга.

    Ярослав Мінкін запевняє, що до Франківська приїхали друзі з миротворчих організацій з Росії. Це один з випадків, коли люди в Росії, які підтримують Україну, таки приїхали сюди. У них були проблеми, їх не пускали на кордоні.

    Біля місця проведення акції зібралось близько трьох десятків правоохоронців. Серед них і начальник Управління патрульної поліції міста Дмитро Міхалець, заступник начальника  ГУНП в Івано-Франківській області Василь Віконський.
    Мінкін зазначив, що акція відбувається тут, бо росіяни найперше хочуть побачити у Франківську пам’ятник Степану Бандері та меморіальний сквер, тобто ті місця, про які вони чули та мріяли відвідати.
    “Ми маємо бути ближчими і розуміти, яка є проблема. Дуже легко робити так, як говорять чиновники, що всі, хто приїжджають сюди з Росії, є сепаратистами та провокаторами”, – говорить Ярослав Мінкін, переселенець з Луганська.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!