В Івано-Франківську хочуть підняти вартість години паркування

 • Сьогодні, 5 лютого, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення проекту рішення “Про тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів”.

  Зокрема, у проекті рішення йдеться про підвищення вартості одної години паркування з 6 до 10 гривень за годину. Для учасників АТО ціна не зміниться та становитиме 3 гривні, а у першій паркувальній зоні біля Ратуші також залишиться незмінною – 20 гривень за годину.

  Заступник начальника управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що новий тариф буде діяти на площі Привокзальній та на центральних вулицях міста.

  Паркувальники розповідають, що збільшують тариф через зростання заробітної платні, а також через утримування оператора паркувального майданчика.

  “Я створюю підприємство, щоб отримувати прибуток, а на цьому етапі це неможливо. Завантаженість паркувальних майданчиків сягає 57%, решту люди просто не платять гроші. Візьмемо навіть майданчик біля входу в “Пасаж”. Там навіть підходять до людей та просять розплатитись, але вони не реагують”, – каже директор ПП “ЯркоІФ” Олександр Ярощук.

  Зауважимо, що на паркувальних майданчиках для учасників АТО, а також інвалідів є спеціальні пільги.

  “У нас встановлено 3 з 14 паркоматів, але є об’єдані майданчики, де немає можливості їх встановити, тому там об’єднують паркомати. Також весь час намагаються їх поламати – запхати туди копійки або палички від кави, а ремонтуємо ми їх своїми коштами”, – каже Олександр Ярощук.

 • Надходження до місцевого бюджету від другої паркувальної зони становлять 400 тис. гривень на рік, а від третьої – 300 тисяч. Андрій Гіглюк каже, що підняття тарифів зможе привести до збільшення надходжень до бюджету на 15-20%.

  Нагадаємо, наразі вартість години паркування становить шість гривень за годину.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!