В Івано-Франківську презентували книжки “Прикарпатці в АТО” та “Схід / Захід”

 • Сьогодні, 19 січня, в читальному залі бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету, в рамках проекту “Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах” відбулася презентація книжок “Прикарпатці в АТО” та “Схід / Захід”.

  На презентації були присутні активісти та учасники проекту “Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах”, видавець, автори, та бійці АТО. Нагадаємо, що “Схід / Захід” – це серія книг, яка видається за підтримки ГО “Поступовий гурт франківців”. І мета її в тому, щоб привчати західняків до літератури, яку читають на сході країни і навпаки. Так, у кожній книзі є тексти двох різних письменників. Цього разу у виданні вміщені твори прикарпатського письменника Тараса Прохаська та харківського – Сергія Жадана.

  DSC_0604 DSC_0606

  “Прикарпатці в АТО” та “Схід/ Захід” – це книжки про війну, біженців та їхні долі. Як розповів видавець Василь Іваночко, тепер немає потреби шукати героїв в історії, їх достатньо і в наш час, які здійснюють нові подвиги.

  DSC_0612

  Іван Бондарєв, офіцер ЗСУ, позаштатний журналіст газети “Репортер” та упорядник книжки “Прикарпатці в АТО”, розповів про те, що основним його видом діяльності є служба в армії, а журналістика більше для душі.

  DSC_0616

  “Хлопцям на фронті дуже приємно читати про себе та своїх друзів, командирів, це дуже високий моральний стимул”, – розповів Іван Бондарєв.

  Упорядник книжки “Прикарпатці в АТО” розповів, що в книгу вміщені історії різних людей, які брали участь у бойових діях, це капелани, пошукові льотчики, танкісти, артилеристи, медики. “Єдина умова – це те, щоб всі особи мали відношення до Прикарпаття”, – зазначив Іван Бондарєв.

  Варто зазначити, що проект “Схід і Захід разом” проводиться вже восьмий рік. Його мета – це зшити Україну та знищити закостенілі стереотипи стосовно того, якими є українці західної України, а якими східної. Цього року учасниками проекту стали громадські активісти, журналісти із Краматорська, Дружківки, Авдіївки, Слов’янська та Харцизька.

  DSC_0625

  “Цьогорічний проект є особливий тим, що ми прийняли рішення в його рамках ініціювати побратимство міст всередині країни”, – зазначила керівник проекту Надія Шегда.

  Сьогоднішній день обрали не випадково, бо, як запевняє Надія Шегда, Водохреща – це той період духовного піднесення, який дуже швидко знімає всі бар’єри.

  Нагадаємо, що на Прикарпатті перебуває майже чотири тисячі вимушених переселенців.

  DSC_0627 DSC_0626 DSC_0632

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!