В Івано-Франківську презентували першу оцифровану ретроспективу міста

Сьогодні, 21 грудня, в Івано-Франківську презентували першу оцифровану кінохроніку міста, яка демонструє, як змінювалось наше місто з плином років.

В громадському ресторані “Urban Space 100” відбулась презентація першої оцифрованої кінохроніки Івано-Франківська, починаючи з 1962 року. Цей проект стартував у 2012 році, коли автори були зайняті іншим проектом.

DSC_0096

“Ми побачили, що є запит людей, їм цікаво переглядати місто, порівнювати, шукати свої старі будинки, шукати свою молодість”, – розповів Тарас Зень.

Робота на цим проектом була дуже кропітка, оскільки доводилось проводити багато часу в архівах, вишукуючи кінохроніки Івано-Франківська. Ще більше часу йшло на ідентифікацію будинків та вулиць знятих на плівку. Автори зазначили, що сьогодні оцифровування відео є не дуже дорогим, але й не загальнодоступним. Загалом одна хвилина оцифрованого відео коштує  63 грн.

У відео продемонстровано всім відомі вулиці, будинки, якими вони були колись. До речі, над деякими фрагментами доводилось сидіти годинами, щоб зрозуміти, що за будівля на ній знята, де вона і чи вона ще є взагалі.

DSC_0099

Ця кінохроніка буде у відкритому доступі для всіх, проте не одразу. Автори будуть розміщувати по одному відео щотижня, на одному із іванофранківських сайтів. Як запевняють автори, це зроблено навмисне, щоб сама кінохроніка не втрачала сенсу.

Нагадаємо, що франківчани самі зібрали гроші на оцифрування кінохроніки міста.

DSC_0108

Нагадаємо, 30 архівних відео про повоєнний Станіслав «відкопав» громадський активіст Тарас Зень в нетрях київського кіноархіву.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!