У Франківську проходить міжнародний “Велофорум-2018” (фоторепортаж)

 • Сьогодні, 5 жовтня, в Івано-Франківську розпочався “Велофорум-2018” – масштабний міжнародний захід, на який приїхали сотні велоактивістів та просто шанувальників цього виду транспорту.

  Велофорум триватиме протягом трьох днів. У програмі – лекції, дискусії, воркшопи та обмін думками. Директор департаменту житлового, комунального господарства Івано-Франківської міської ради пишається тим, що місто приймає таку подію.

  “Це – однозначно знак визнання досягнень Івано-Франківська велоспільнотою як України, так і європейських країн. На велофорумі ми представимо досягнення департаменту та розкажемо про наші плани на майбутнє”, – розповідає Михайло Смушак.

  Одним зі спікерів став Павло Гайна з Чернівців. У десятирічному віці він переїхав до Нідерландів – країни, яка вважається у світі велосипедним раєм.

  “Спершу в мене був просто культурний шок. Тисячі велосипедистів, велоперехрестя, вся оця інфраструктура – я такого ще не бачив! Потім я пішов до школи. Якщо ти жив ближче кілометра від школи, ти не мав права приїжджати на велосипеді – їх не було де паркувати, не вистачало місця”, – пояснює Павло Гайна.

  За його словами, в школі було й неписане правило. Якщо батьки возили дитину до школи на автомобілі – це вважалося просто ганьбою.

  “За 2 роки на велосипеді у мене вкрали їх десь 15. Це, в принципі, другий бік медалі”, – додає Павло Гайна.

 • Активіст ділиться думками: щоб велорух зростав, потрібна як сама інфраструктура для нього, так і інформаційна та організаційна робота.

  “Кейси, які втілені у Франківську – революційні в Україні, наші учасники дуже хочуть побачити вашу велоінфраструктуру. Знаємо, що у вас вже є 12 кілометрів велодоріжок і вони далі будуються – це дуже круто”, – каже Анастасія Макаренко, виконавчий директор Асоціації велосипедистів Київа.

  Читайте також: Будь помітним – залишайся живим: франківчанин зняв відеоролик для велосипедистів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!