В Івано-Франківську творчі колективи «відгуляли» «Галицьке весілля»

 • Сьогодні, 23 вересня, в Івано-Франківську у парку імені Т. Шевченка відбулося дійство «Галицьке весілля».

  З весільними традиціями та обрядами франківців знайомили колективи з Рожнятівщини (с. Іванівка), Тлумаччини (с. Нижнів), Рогатинщини (с. Пуків та с. Путятинці), Коломийщини (с. Великий Ключів), Надвірнянщини (с. Пнів), Яремче, Городенківщини (с. Торговиця та с. Корнів) та Долинщини (с. Лолин).

  До прикладу, пуківчани на сцені замішували та готували до випікання весільну «долю» – спеціальний коровай, яким після шлюбу пригощають усіх весільних гостей. Випікати «долю» повинні  жінки, які щасливі у шлюбі, мають доброго чоловіка та чемних дітей. Кожна господиня для випікання весільного короваю, несе свою долю: борошно, цукор чи мед. Весільну «долю» мали можливість і скуштувати усі присутні.

  Аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Ключівські візерунки» з Великого Ключева на сцені у міському парку відтворив гуцульське весілля. Весільна княгиня традиційно на голові мала весільну корону з пір’я вагою 2,5 кг. А справжня подружня пара, яка фотографувалася у парку, стала частиною традиційного гуцульського весілля.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську вперше відбувся фестиваль весільно-ресторанної музики “Лабух Fest ІF”.

 •  

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!