В Івано-Франківську урочистою ходою вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

 • Урочистою ходою франківці пройшли сьогодні центральними вулицями міста, аби вшанувати Героїв Небесної Сотні.

  Нагадаємо, 20 лютого Україна вшановує день перших втрат на Майдані під час Революції Гідності та увінчує пам’ять Героїв Небесної Сотні.

  Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на вулиці Інститутській у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали Небесною Сотнею. О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

  Хода стартувала від Вічевого майдану, колона із сотнями людей із патріотичними гаслами пройдеться вулицею Незалежності, вул. С. Бандери до Меморіального скверу.

  Там люди зберуться біля пам’ятника Герою Небесної Сотні Романові Гурику, вшанують його молитвою та пригадають страшні для країни часи Майдану.

  Також у Франківську відбувся вечір пам’яті Небесної Сотні. Студенти ІФНМУ та члени організації EMSA підготували неординарну театралізовану постановку, в якій показали побут Майдану, трагічні події та самоорганізацію людей.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!