В Івано-Франківську запрацює соціальне таксі

 • Сьогодні, 12 квітня, виконавчий комітет проголосував за створення соціального таксі.

  Воно діятиме на базі Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування.

  Послуги з перевезення надаватимуться:

  – одиноким громадянам, які проживають самі та не мають родичів у місті Івано-Франківську або перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі;

  – хворим з хронічною нирковою недостатністю, які потребують гемодіалізу;

  – особам з інвалідністю зору І, ІІ групи;

  – особам, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, милиць, палиць і тим, які у зв’язку із захворюванням не можуть самостійно пересуватися, що підтверджується висновком ЛКК.

  Утримання та експлуатація автомобілів, які використовуються для надання послуги «соціальне таксі» здійснюється за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті, та добровільних пожертвувань підприємств, установ, організацій, релігійних об’єднань і внесків окремих громадян. Прийом заявок здійснюється соціальним робітником територіального центру. Для внесення в базу користувачів послуги треба завчасно надати такі документи: заяву; довідку про встановлення групи інвалідності; у разі відсутності групи інвалідності – висновок ЛКК, в якому вказано про неможливість самостійного пересування.

  Заявки на послугу «соціальне таксі» приймаються та виконуються в межах міста Івано-Франківська та прилеглих сіл: Угорники, Микитинці, Крихівці, Вовчинець, Хриплин: за телефонами 53-24-41 та 75-01-26 не менш, ніж за 2 дні до виїзду за вказаною адресою; з понеділка по четвер (з 8.00 – 12.00, 13.00 – 17.00); у п’ятницю (з 8.00 – 12.00, 13.00 – 16.00); субота, неділя та державні свята – вихідні. При цьому вказується день, час, початковий та кінцевий пункт маршруту, час виїзду та наявність супроводжуючої особи, а також приймається письмова заява від користувача. Одна особа може скористатися послугою не частіше, ніж 2 рази на місяць, крім транспортування до закладів охорони здоров’я, – 2 рази на тиждень.

  «Якщо одній людині потрібно буде терміново до лікаря, а іншій – до соціального захисту, то перевагу ми надаватимемо першому виклику», – пояснив заступник міського голови Олександр Левицький.

  Варто нагадати, що ще у 2016 році  франківці піднімали питання додо ситуації, яка наразі склалася у місті з послугами індивідуального перевезення пасажирів. Тоді люди пропонували створити комунальне таксі. Для цього подали петицію.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!