У реанімаціях Прикарпаття залишилося всього п’ять вільних місць

 • Всього п’ять вільних місць залишилося в реанімаціях у медичних закладах Прикарпаття. Про це повідомила начальниця відділу медицини катастроф, мобілізаційної роботи та спецпитань ОДА  Лідія Сенюта в ефірі програми «Тема дня» на «Суспільному».

  За її словами це реанімації з максимальним рівнем надання реанімаційної допомоги, тобто вони оснащені апаратами ШВЛ. Загалом по лікарнях області станом на 16 годину 18 серпня залишилося 58 вільних місць.

  «Ці місця віддають не тільки тим пацієнтам, у кого лабораторно підтверджена коронавірусна інфекція. Сюди госпіталізовують також осіб, які мають гострі симптоми, або у важкому стані. До прикладу, зараз у 13 медичних закладах Прикарпаття знаходяться 609 пацієнтів із підтвердженим статусом, і 564 людини, які мають прояви схожі на коронавірус, але поки що не мають обстеження», – каже Лідія Сенюта.

  Також чиновниця додає, що за останню добу до медзакладів Прикарпаття звернулося 170 осіб із підозрою на Covid-19. Жінка каже, такий ріст хворих могло спричинити пом’якшення карантинних обмежень.

  «Півтора місяця тому було останнє пом’якшення, за цей час кількість людей, які поступили в стаціонар з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби зросла більше ніж у два з половиною рази. Якщо тоді поступало 50 чи 60 людей, то за попередню добу поступило 140. Кількість хворих на кисневій терапії, тобто тих хто залежить від кисню, зросла вдвічі: зараз це 46 осіб. Кількість людей, які знаходяться у реанімаційних відділеннях також зросла у два рази, на сьогодні це 83 пацієнти», – повідомляє Лідія Сенюта.

  В області є 13 закладів першої лінії, які мають приймати хворих із коронавірусною інфекцією. Ці заклади були виділені державою. Серед них у Косівському, Городенківському  та Тисменицькому районах, а також у місті Івано-Франківськ лікарні переповнені.

 • На випадок, якщо лікарні будуть перевантажені, Івано-Франківська область має ще чотири заклади другої лінії у резерві. Два з них уже готують до прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Наразі вони знаходяться на етапі контрактування з НСЗУ по пакету Covid. Це Коломийська інфекційна лікарня та Тлумацька лікарня. За словами Лідії Сенюти цей етап завершиться уже до кінця цього тижня.

  Від початку епідемії на Прикарпатті захворіли 11 304 людей. Лабораторно підтвердили діагноз у 6 959 людей. Померли 174 людини.

  До слова, в Україні 1967 нових випадків COVID-19, на Прикарпатті – 163

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!