В Україні понад 50 тис. АТОвців не стали на облік і залишаються без пільг, – волонтери

  • 22 лютого відбувся спільний брифінг Центру допомоги учасникам АТО та Департаменту охорони здоров’я області.

    IMG_0060

    «Такі брифінги ми будемо проводити щопонеділка. На цих зустрічах надаватимемо роз’яснення стосовно прав або пільг, які мають учасники АТО. Особливо важливі ці брифінги будуть для тих військовослужбовців, які проживають у сільській місцевості. Насправді ми стикаємось із тим, що люди реально не розуміють, які вони мають права.

    Ми маємо інформацію про те, що по всій країні 50 тис. учасників АТО й досі не тільки не звернулися за допомогою та консультацією, а й навіть не стали на облік і, відповідно, не отримують пільг», – зазначила Наталія Перцович, співкоординатор центру допомоги учасникам АТО.

    Під час зустрічі також обговорили права та пільги учасників АТО на ліки та медичні послуги. Також йшлося про поранених бійців, їхній фізичну та психологічну реабілітацію.

    Як розповів на борифінгу директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирона Матейка, до пільг для учасників АТО входить видача ліків та позачергове протезування, першочергове обслуговування у медичних закладах, аптеках та безкоштовне санаторне лікування.

    Минулого року на лікування учасників бойових дій та сімей загиблих було виділено 1 мільйон гривень. На 2016 рік – в двічі більше. Разом із тим, у районах закладені кошти для пільгових категорій учасників АТО – близько 600 тисяч.

    Нагадаємо, У Франківську відкрили анотаційну дошку бійцю АТО Дмитру Ломею.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!