В Україні заборонять феєрверки та салюти

 • У законопроєкті запропонували заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів і петард. Відповідний документ розмістили на сайті ВРУ.

  Згідно з документом, пропонується заборонити проведення будь-яких заходів із використанням салютів, за виключенням сценічних піротехнічних виробів, феєрверків класу F1, що мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “24 канал”.

  Водночас заборона не поширюється на використання піротехніки ЗСУ, Нацполіцією та аварійно-рятувальними службами.

  Такі зміни вирішили ввести через те, що багато українців тікали від вибухів, чули їх та були налякані. Тому війна – не час для салютів.

  Як відомо, під час повітряної тривоги біля Одеси 18 червня люди додумались запустити салют. Однак влада одразу зазначила, що до “жартівників” виїхала поліція. Феєрверки пустили в селі Крижанівка.

  Наразі в Україні діє закон про адміністративні правопорушення, яким передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів – штраф від 595 до 1020 гривень.

 • Крім того, існує відповідальність за порушення законодавчих актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму та правил дотримання тиші у населених пунктах. Для звичайних громадян це штраф у розмірі від 85 до 255 гривень.

  Читайте також: Люди в паніці тікають з півострова: у Криму вибухи на військовому аеродромі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!