“Велике будівництво”: на Прикарпатті готуються здавати в експлуатацію 15 об’єктів

 • Сьогодні, 27 липня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада голови ОДА Віталія Федоріва з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів виконавчої влади.

  На нараді, зокрема, розглянули хід стан реалізації проєктів в рамках ініціативи президента України “Велике будівництво”.

   Як розповіла директорка обласного управління капітального будівництва Галина Магулій, касові видатки по 15 об’єктах становлять 43 мільйони гривень – це менше 50% від загального обсягу. Ступінь готовності самих об’єктів – в межах від 25 до 80%.

  “Я думаю, до 1 вересня при повному фінансуванні ми відкриємо школи, садочки і НВК, які ремонтуються чи будуються, та почнемо навчальний рік”, – каже Галина Магулій.

  За її словами, проблемним питанням є те, що на багатьох об’єктах досі немає співфінансування від місцевої влади, а також те, що часто виникають додаткові затрати на будівництво. Мова йде про освітню сферу. Зі спортивними об’єктами ситуація краща, і гроші на них деякі місцеві ради виділяють.

  “Якщо зараз нема сприяння на місцях, то я не гарантую, що в 2021 році ми матимемо фінансування на реалізацію будь-яких об’єктів. Тож беремося всі до роботи. Я запрошую всіх керівників рад і начальників фінансових управлінь, які не виділили гроші, до мене на пояснення”, – сказав на це Віталій Федорів.

  Він доручив до 1 серпня “закрити” фінансування в стовідсотковому обсязі.

  Ця програма розпочалася у березні 2020-го року. Згідно з її описом, до кінця року в Україні повинні збудувати 100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів та 200 нових приймальних відділень у лікарнях. Втім, часто мова йде не про нові об’єкти, а про капітальні ремонти старих.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!