Відсутність протічної води, старий посуд та брак кухарів: Проблеми в організації харчування дітей у Галицькому районі

  • Нещодавно заступниця начальника відділу освіти Галина Кашуба на сесії Галицької районної ради проінформувала про стан про стан харчування, оздоровлення дітей та учнів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

    Вона розповіла, для дітей у закладах дошкільної освіти  організовано триразове гаряче харчування. Виконання натуральних норм харчування  становить 86%. Середня вартість продуктів  харчування для однієї дитини на 1 день у  2017 році складала – 18,5 гривень (20-у місті, 17 – у селі), у 2018 році – 30 грн.

    У закладах загальної середньої освіти організовано безкоштовне харчування учнів 1-4-х класів (1415), дітей-сиріт та дітей без батьківської опіки (41), дітей з малозабезпечених сімей (242), дітей учасників АТО (66), дітей-інвалідів (41), дітей переселених зі Сходу України (10).

    Середня  вартість харчування  у 2016-2017 навчальному році складала 7 грн. в день, у 2017-2018 році – 10 гривень. На харчування учнів у 2017 році з районного бюджету виділено  1 501 992 грн., у 2018 році  заплановано виділити  1 813 000 грн. Завдяки  субвенціям сільських рад с. Деліїв (20 тис.), с. Дубівці (50 тис.), с. Задністрянське (20 тис.), с. Маріямпіль (50 тис), с. Бовшів (199 200 грн) отримано можливість додаткового надходження 339 200 грн. для організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти, які знаходяться на території даних сільських рад.

    Через відсутність  їдальні у Галицькій гімназії, діти пільгових категорій харчуються у їдальні Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

    Також Галина Кашуба зазначила, що в організації харчування є ряд проблем. Зокрема:

    • Матеріально-технічна база харчоблоків є недостатньою. Окремі харчоблоки знаходяться в пристосованих приміщеннях, відсутні відповідні приміщення (цехи) для приготування їжі. Потребують  ремонту приміщення харчоблоків Новоскоморохівської, Медухівської, Вікторівської, Придністровської І-ІІ ступенів, Крилоської, Маріямпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У Мединському НВК потрібно завершити будівництво їдальні.
    • Не забезпечені холодною протічною водою харчоблоки Придністровської, Німшинської та Медухівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
    • Збільшується кількість  холодильного та технологічного обладнання з використаним ресурсом  експлуатації. У  значній частині харчоблоків відсутнє технологічне обладнання. Посуд в більшості  не відповідає ні санітарним, ні естетичним вимогам, потребують заміни столи і стільці, вимірювальні прилади (ваги).
    • Застарілі водопровідні мережі, механізми подачі води, підігріву води не дають можливість забезпечити шкільні їдальні якісною питтєвою водою, протічною холодною та гарячою водою.
    • Проблемним є забезпечення шкільних їдалень, особливо у сільській місцевості, відповідними фахівцями (кухарями). Особливо через високий рівень відповідальності та контролю при здійсненні  харчування. Обговорювалось питання  про залучення підприємців навіть на пільгових умовах, однак, це важко зробити – через малочисельність дітей, низьку прибутковість, значні витрати.
    • Вартість харчування (10 гривень в день) не дає змоги забезпечити вимоги щодо належного харчування, а саме: і м’ясо, і риба, і птиця та вітамінізація страви.

    Раніше “Галицький кореспондент” писав, що у 13 садках в Галицькому район виховується майже 700 дітей.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!