Вологе чи сухе прибирання: як вибрати пилосос?

  • Обираючи техніку для прибирання в будинку, спочатку потрібно розібратися в її різновидах. Існують модифікації для сухого та вологого очищення поверхонь. Миючий і звичайний пилососи схожі лише тим, що обидва призначаються для прибирання в будинку. В будь-якому разі, купуючи пилосос, треба ретельно вивчити обидва типи.

    Звичайний пилосос більш знайомий для покупців. У нього є переваги, серед яких головну роль відіграє ціна та простота у застосуванні.

    За допомогою миючої техніки можна робити сухе та вологе прибирання, мити підлогу, вікна та підвіконня. Вона збирає розлиту рідину, миє м’які меблі та вертикальні поверхні, зволожує і фільтрує повітря, що актуально для людей, схильних до алергічних реакцій. Серед мінусів: досить габаритний розмір і необхідність миття після кожного застосування, також цей пилосос не працює з товстим ворсом, а після чищення підлоги залишається волога.

    Купуючи пилосос, як миючий, так і звичайний, необхідно дивитися на такі параметри:

    Потужність. Головне, на що потрібно звернути увагу – це сила всмоктування, тобто з якою потужністю пилосос працюватиме. На потужність впливає рівень наповненості мішка для збирання пилу. Якщо він порожній, то працюватиме прилад на повну, якщо заповнений, то навпаки.

    До прикладу, для однокімнатної та двокімнатної квартир підійде пилосос потужністю від 250 Вт. За необхідності частого прибирання вибирайте модель потужністю 300 Вт і більше. Якщо вирішили купити пилосос з турбощіткою, то потужність має бути в межах 350 Вт.

    При виборі миючого пилососа важливо звернути увагу на обсяг резервуара для води. Чим більший він, тим більше води вміститься, а отже, не доведеться постійно міняти брудну воду. В той же час розмір резервуара впливає на габарити пилососа, тому при виборі дотримуйся орієнтира, що на двокімнатну квартиру вистачить резервуара на 1,5-2 літри.

    Пилозбірник. Він може бути:

    • Текстильний – призначений для багаторазового використання.
    • Картонний (змінний) – призначений для одноразового використання. Він заповнюється приблизно протягом місяця, потім можна просто викинути та встановити новий.

    Шум. Рівень шуму є одним із важливих критеріїв вибору, він вимірюється в децибелах::

    • 70-85 дБ – більшість сучасних пилососів. Шум, наче хтось голосно розмовляє.
    • 60-70 дБ – тихі моделі.
    • 50-60 дБ – дорогі моделі мають потужні, але не шумні мотори та продуману звукоізоляцію.

    Взагалі в сучасних пилососах зустрічається все більше нових технологій, які розширюють можливості апарату. Є моделі з інжекційними фільтрами, функцією автозмотування шнура та антиспінювання, – здавалося б, дрібниця, але так зручно. Так, наприклад, без антиспінювання в баку з миючим засобом часто утворюватиметься піна, через яку можуть виникнути проблеми з подачею рідини. Звертаючи увагу на такі деталі, ви легко підберете оптимальну для себе модель.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!