«Вибух» у Франківську: Як місцеві лікарі рятували постраждалих за світовими стандартами (18+)

  • Сьогодні, 3 грудня, в Івано-Франківську лікарі складали іспити за світовими стандартами медицини.

    Курс «Підтримка життя під час травми» – спеціально розроблений для українських лікарів. Як пояснює медичний директор ГО «Захисту Патріотів» та інструктор Олесь Гаращук, метою цих навчань є створення єдиного алгоритму дій при травмах. А основна ідея  – полягає у поетапності надання медичної допомоги та виявляння найбільш загрозливих життю ушкоджень.

    «Ніхто не повірить, але у нас з ранку до вечора проходили заняття. От як прийшли на перший урок, так і всі шість днів вчилися. Це було дуже цікаво, бо багато з нас дізналися нового», – розповідає Ярослав Кобиляк, заступник головного лікаря першої міської лікарні.

    Також Олесь Гаращук каже, що навчання розраховані на хірургів, травматологів, нейрохірургів, анестезіологів, які безпосередньо у своїй роботі стикаються із тяжкими травмами. Курс охоплює 15 лекцій та 46 практичних занять.

    Так, сьогодні, у Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відбувся заключний іспит, на якому лікарні показали набуті навички. За історією постановки, медики повинні були надати допомогу потерпілим під час вибуху. Олесь Гаращук зізнається, що результати у наших лікарів у декілька разів кращі, ніж були.

    До слова, допомогли скласти екзамен франківським медикам волонтери, яких загримували під жертв. А самі навчання проводили американські, британські та українські фахівці, які мають багаторічну практику  та досвід військової служби в гарячих точках.

  • На фото зображені загримовані волонтери. Під час екзамену ніхто не постраждав.

         

    На фото зображені загримовані волонтери. Під час екзамену ніхто не постраждав.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!