У Франківську сотні медиків та освітян вийшли на протест (фоторепортаж)

 • Сьогодні, 9 жовтня, в Івано-Франківську сотні членів профспілок прийшли пікетувати обласну державну адміністрацію.

  Зокрема, медики вимагають збільшити фінансування медичної галузі загалом, передбачити у бюджеті на 2019 рік не менше 5 відсотків витрат на медицину та погасити багатомільйонну заборгованість по зарплатах. Остання вимога адресована і обласній владі також.

  “Зараз проходить бюджетний процес. Ми подавали уряду свої пропозиції, але їх всі повністю проігнорували – з нами навіть не зустрілись. Тож медики вийшли на протест. Вимагаємо адекватних зарплат і фінансування галузі, протестуємо проти “зрівнялівки” – лікарі іноді мають меншу зарплату, ніж молодший персонал, це неприпустимо”, – розповів Ігор Басюк, голова ради профспілок Івано-Франківської області.

  На пікет вийшли і інші бюджетники – освітяни, аграрії та працівники культури. Вони також вимагають підняття зарплати і виплати заборгованостей по заробітній платі.

  Вимоги протестувальників підтримав і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, назвавши ситуацію з виплатою зарплат медикам і вчителям неприпустимою та загрозливою.

  Акція стала всеукраїнською, пройшовши сьогодні ще в кількох обласних центрах. А 17 жовтня протестувальники прийдуть до будівлі уряду.

 • Читайте також: Прикарпатські медики та освітяни недоотримали 120 мільйонів гривень зарплати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!