У Карітасі навчають доглядальників за невиліковно хворими

  •     Щороку на Прикарпатті зростає кількість одиноких та перестарілих людей, а також осіб, які втратили працездатність через невиліковні хвороби. На допомогу таким людям  у Карітасі з 2012 року діє проект «Паліативна допомога в Івано-Франківську». Працівники Карітасу не лише надають опіку невиліковно хворим надому, але й почали спільно з державними структурами проводити навчальні семінари для соціальних працівників територіальних центрів, доглядальників та членів родин, які доглядають за важкохворими.
        У вересні такі тренінги проходили на базі Калуського територіального центру захисту населення. Цикл навчань розпочався психологічним тренінгом «Профілактика синдрому професійного вигорання». Професія доглядальника — одна з найважчих і найважливіших в соціальній сфері. Медичні та соціальні працівники досить часто стають жертвами синдрому вигорання, спричиненим надмірною емоційністю взаємодії між пацієнтами та клієнтами. Ознаками професійного вигорання є підвищена та хронічна втомлюваність, апатія, деструктивне реагування на стреси, навіть безсоння та відчуття  постійного дискомфорту та психологічної напруги тощо.
        Психолог проекту Оксана Куімова розробила комплекс діагностичних тестів та реабілітаційних вправ, які допоможуть відновити життєву енергію людини, необхідну для професійного виконання своєї праці. Влаштовуючи такі тренінги, Івано-Франківський  Карітас щиро прагне обдарувати своєю увагою та підтримкою тих, хто кожного дня допомагає ближнім, віддає частку себе, цим самим заслуговує у Бога милосердя для себе та своїх близьких.
        Учасниками наступного тренінгу «Вимірювання життєво важливих показників діяльності організму людини» стали соціальні працівники Калуського територіального центру захисту населення. Під наглядом медичного працівника вони один на одному вчилися вимірювати артеріальний тиск, пульс та рівень цукру в крові. Приємно, що працівники, які приймали участь у минулорічних навчаннях Карітасу, добре оволоділи технікою цих маніпуляцій і застосовують свої знання в роботі та повсякденному житті. Під час заняття медсестри проекту відповідали на безліч запитань, які виникали у соціальних працівників. Зі слів учасників тренінгу заняття було цікавим, корисним, додало їм наснаги,  впевненості та готовності працювати надалі.
        Тренінги відбулися в рамках проектів «Паліативна допомога в Івано-Франківську» (Карітас Відень).

    10.10.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!