Ядерний тероризм: в Україні вийшов документальний фільм про захоплення зони відчуження

 • “Це – акт ядерного тероризму. І це основний меседж, який треба доносити світу”, – в Україні вийшов документальний фільм про захоплення зони відчуження.

  Фільм «Що, якби ЦЕ сталося знову?» можна глянути за посиланням

  Маргарита Раєць, президент WiN Ukraine розповідає:

  “Ми працювали над цим фільмом у дуже напруженому темпі. Особливо складним було у “гарячі” часи організувати зв’язок з потрібними експертами, аби вони дали інтерв’ю. Для нашої команди однодумців це був пілотний проєкт, зроблений повністю у режимі “онлайн”.

  Матеріали для ролика збирали впродовж квітня 2022 року, а обробляли інформацію та монтували вже у травні та червні. За декілька місяців після того, як російські солдати покинули Чорнобильську зону відчуження, ситуація змінилася трохи на краще в плані розмінування території та поступового повернення невеликої кількості людей до робочих місць. Тих місць, що вціліли. У загальному сенсі все те, що наші експерти говорять у фільмі про збитки та шкоду, звичайно, залишається досі актуальним для зони відчуження”.

  Нагадаємо, що з 24 лютого по 31 березня Чорнобильська АЕС була захоплена російськими військами. Персонал станції знаходився в заручниках, військовослужбовців Нацгвардії захопили в полон, на території ЧАЕС знаходились ворожі військові та техніка, проводились обстріли, підривались боєприпаси та деякий час, внаслідок бойових дій, електростанція не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. На території Зони відчуження почались лісові пожежі, окупанти не давали можливості їх загасити. Вперше з 1986 року Зона відчуження була переведена в режим аварійної готовності, а весь світ, захопивши подих, слідкував за перебігом подій.

  Довідково: Women in Nuclear (WiN) Ukraine – національне представництво всесвітньої глобальної мережі Women in Nuclear Global. Основною місією організації є розвиток та підтримка всебічного співробітництва між жінками та чоловіками в атомній сфері, обмін інформацією, знаннями і професійним досвідом, нарощування наукового потенціалу жінок-професіоналок, створення мережі ділових контактів, підтримка жінок у STEM та реалізація відповідних проєктів. У воєнні часи команда організації також займається волонтерською та гуманітарною діяльністю.

  Як раніше повідомляв “Галицький кореспондент”, росіяни пограбували Чорнобильську АЕС, перш ніж залишити її.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!