Як у Франківську нелегальних мігрантів виявляли

  • В Івано-Франківську відбулося відпрацювання щодо законності перебування на території міста іноземців та законності їх праці.

    Таке відпрацювання сьогодні, 12 жовтня, провела міграційна служба спільно з податковою інспекцією, інспекцією праці, поліцією, активістами та ветеранами полку «Азов».

    З початку року в області було прийнято рішення про примусове повернення 88 іноземців, 29 з них проживали в Івано-Франківську. Загалом в Івано-Франківську навчаються близько 3000 студентів-іноземців, які мають посвітки на тимчасове проживання та проживають постійно майже 4 653 іноземців.

    В управлінні сформували три групи, які заходили на територію речового ринку з різних боків. Заступник начальника управління Андрій Якубяк наголосив, що такі відпрацювання щодо виявлення нелегалів проводяться щотижня.

    img_1146-2

    Більшість з опитаних продавців-іноземців на ринку не мали з собою документів та обіцяли принести їх за декілька хвилин. Мовляв, живуть близько. Однак, ніяких документів вони так і не приносили та просто зникали. В результаті, майже всі торгові палатки, залишились порожніми – продавців просто не було.

    Були й такі, які говорили, що “Альона в курсі, що вони живуть і працюють легально, бо бачили їхні документи”. Однак жінка так і не змогла пояснити, хто ж така ця Альона Володимирівна та згодом також зникла з території ринку.

  • Показали посвітки на проживання тільки двоє іноземців – продавець спецій в критому ринку та продавець чоловічого одягу – один з тих, який не мав при собі документів, але йому справді їх принесли. Загалом під час сьогоднішнього рейду міграційна служба затримала трьох іноземців.

    Втім ветерани «Азову» обурились, що ані податкова інспекція, ані інспекція праці не можуть нічого зробити під час рейду. Мовляв, навіщо вони взагалі сюди прийшли. Втім головний державний ревізор-інспектор головного управління ДФС в області Олег Гуменяк повідомив, що він може перевірити документи на ведення підприємницької діляності тільки після направлення на перевірку і в присутності адміністрації ринку, а зараз він не може зробити нічого. Так само як і нічого не може зробити в цьому випадку інспекція праці. Як зазначила головний державний інспектор управління держпраці в області Марія Возняк, якщо під час рейдів виявляється, що людина не оформлена у фізичної особи-підприємця, то вона звертається в головне управління держпраці, отримує направлення на перевірку і аж тоді може перевіряти законність праці людей.

    На думку, начальника штабу ветеранської організації полку «Азов» ефективності у сьогоднішньому рейді немає. «Ми ще раз впевнилися, що це все фікція роботи, насправді ні міграційна служба, ні податкова інспекція, ні інспекція праці, ні поліція не хотіли виконувати свою роботу, саботували її. Ми ще раз впевнилися, що жодна з цих служб не виконує свої обов’язки, розповів він. –  Ситуація з нелегальними мігрантами, з незаконною торгівлею є критичною, тому ми плануємо і надалі активно контролювати ці органи».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!