Як вибрати тростину для літньої людини

  • Багато людей у віці відчувають необхідність підтримки під час ходьби. Запаморочення, проблеми з координацією, ураження суглобів, різні порушення рухових функцій змушують для безпечного пересування використовувати додаткову опору, зокрема тростину.

    Що важливо враховувати під час вибору

    Першочергове значення мають фізичні можливості людини, важливо розуміти, який ступінь підтримки потрібний. Від цього безпосередньо залежатиме тип конструкції тростини. Також важлива вага користувача. Брати посилену модель, “із запасом” для людини зі стандартною масою тіла не варто, тому що подібний виріб може мати відчутно більшу вагу ніж стандартний.

    Не останню роль відіграє спосіб життя та місце проживання майбутнього користувача. Якщо йому часто доводиться переміщатися на авто, варто подумати про придбання складної моделі. А у випадку, коли плановані маршрути людини взимку пролягатимуть тротуарами, які зазвичай не чистять, – слід пам’ятати про необхідність наявності у моделі пристрою проти ковзання.

    Рекомендуємо ознайомитись з найбільш ходовим асортиментом тростин для ходьби на сторінці https://ortoservis.com.ua/tovary-dlya-reabilitacii/trosti/. Менеджер інтернет-магазину “Ортосервіс” допоможе вам зробити правильний вибір.

    Популярні види

    Виходячи з кількості опор, можна виділити одноопорні та багатоопорні вироби. Перші найбільш поширені, вони легкі та ергономічні, але водночас дають досить обмежену підтримку і тому не підходять людям із серйозними проблемами з координацією, наприклад, після інсульту. Багатоопорні моделі можуть мати 3 або 4 ніжки, що робить їх більш важкими та габаритними, але і більш стійкими порівняно з одноопорними.

    Залежно від розрахункового навантаження, бувають стандартні (розраховані на вагу користувача до 120 кг) і посилені моделі (до 160 кг).

    Тростини можуть бути нескладаними (і відповідно нерегульованими по висоті), телескопічними (присутнє регулювання під зріст користувача) і складаними (також можуть регулюватися, і при цьому компактно складатися, тому що мають багатосегментну конструкцію).

    Тростини відрізняються рукоятями, які можуть бути анатомічними (з виїмками під пальці) або мати гладку поверхню. Вони виготовляються із різноманітних матеріалів – дерева, гуми, полімерів. З заднього боку рукояті може бути вмонтований світловідбивач, що робить рух по темних вулицях безпечнішим. Одноопорні вироби можуть комплектуватися темляком – спеціальним ремінцем, який не дасть тростині впасти, якщо вона вислизне з рук.

  • Деякі моделі, наприклад Nova B2010+ICE можуть мати спеціальний штир для розколювання льоду, що суттєво спрощує ходьбу в ожеледицю. При цьому важливо те, що його можна без проблем прибрати, наприклад, увійшовши до торгового центру.

    Що стосується дизайну, то можна вибрати як однотонну модель, так і виріб з орнаментом, наприклад, квітковим або леопардовим.

    Про аксесуари

    Гумовий наконечник тростини рано чи пізно прийде в негідність. Як довго він прослужить залежить від його матеріалу (м’яка гума зношується швидше), типу поверхні та інтенсивності використання. Купити запасні наконечники не є проблемою, головне знати діаметр тростини або її модель.

    Також, для моделей без металевого штиря можна докупити універсальний пристрій проти ковзання.

    Тростина повинна підбиратися індивідуально

    Людина буде користуватися палицею щодня, протягом місяців або кількох років, а значить її підбору слід приділити максимум уваги, врахувати всі особливості здоров’я та побуту майбутнього користувача. Віддавайте перевагу виробам провідних світових брендів – Nova, OSD, Ossenberg, щоб бути впевненим у довговічності обраної моделі.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!