За три роки Івано-Франківськ відмовиться від послуг “СТЕК”, – Руслан Марцінків

 • Сьогодні, 5 вересня, в Івано-Франківську підписали меморандум між міською радою та ТОВ “Станіславська теплоенергетична компанія”.

  Франківцям презентували план переключення абонентів СТЕК на обслуговування в комунальних котельнях.

  “Така ідея і потреба виникла тому, що кожен з нас хвилюється, як ми увійдемо в опалювальний сезон. У нас були важкі перемовини, але вийшли на меморандум і кожна зі сторін гарантуватиме деякі речі. Опалювальний сезон не за горами, як ТКЕ, так і СТЕК має заборгованості перед “Нафтогазом”,- розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Наразі комунальне підприємство орендуватиме мережі СТЕКу з можливістю подальшого викупу. Меморандум підписується на три роки.

  «Ключова позиція – протягом трьох років ми повністю відмовимося від компанії СТЕК. Маємо великі загрози, зокрема – збільшення ціни на газ на 25%,це буде великий удар, але ми розуміємо, що іншого шляху, крім меморандуму, немає», – пояснив мер Франківська.

  Для того, щоб повністю відмовитися від СТЕКу, потрібно модернізувати дві котельні і ще чотири – збудувати. Вартість спорудження котелень – від 8 до 20 мільйонів євро.

 • За словами чиновників, це – найдорожчий і наймасштабніший проект такого типу в місті за останні 30-40 років. За умовами меморандуму, СТЕК гарантовано має надавати послуги і вирішувати проблеми з теплопостачанням, поки місто за доволі короткий термін споруджуватиме сучасні котельні.

  Нагадаємо, ще в квітні заступник міського голови Микола Вітенко зазначив, що, можливо, у 2019 році СТЕК не зможе отримати ліміти на газ та розпочати опалювальний сезон. Тому доведеться брати кредити та переводити усіх споживачів до ТКЕ.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!