Захистимо українську культуру: активісти звернулися до уряду за підтримкою

  • Сьогодні, 25 березня, виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів опублікувала публічне звернення культурних інституцій до уряду України, яке вже підтримали чимало організацій.

    Авторка звернення запевняє, що культурні діячі розуміють і підтримують доцільність обмежень, які дозволять запобігти колапсу медичної системи та зберегти здоров’я максимального числа громадян. 

    Водночас, Юлія Федів пояснює, що інституції і продуценти культури належать до перших постраждалих через неможливість провадити публічну діяльність:

    “Відмова від публічних подій – виставок, концертів, кінопоказів, вистав тощо – миттєво призводить до стрімкого падіння доходів усіх, хто інвестував час, зусилля і кошти у те, аби культура в Україні була доступною, якісною, а її проєкти добре організованими. Українські культурні інституції і незалежні виробники уже нині опиняються без ресурсів, що дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні чи реставраційні роботи і навіть настільки насущні потреби як охорону державної частини українського музейного фонду”, – пише Юлія Федів

    За її словами, такий стан речей загрожує не просто зупинкою розвитку чи замороженням досягнень останніх років, а розпадом інституційної системи і втрата цілого покоління талановитих творців і менеджерів культури:

    “Тому ми звертаємося з проханням серйозно проаналізувати ці ризики й разом із культурною спільнотою, Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України зробити все можливе для їхньої мінімізації. Передусім, вважаємо за необхідне переспрямувати видатки розвитку, передбачені на культуру або інші цілі в межах бюджетів головних розпорядників, що управляють інституціями культури, на поточну інституційну підтримку”, – йдеться у зверненні.

    Юлія Федів додає, що необхідно зберегти робочі місця і належний безпековий стан інституцій. Для цього дуже важливо відмовитися від потенційного скорочення видатків на оплату праці:

  • “Принципово важливо скористатися усіма можливостями, що мають Український культурний фонд та Український інститут книги, на вирішення проблем, котрі виникають з нинішньою кризою. Це надзвичайно важливі інституції, від яких наразі чекають підтримки як ніколи раніше”, – зазначає авторка

    Культурні діячі просять дослухатися до пропозицій Українського культурного фонду та Українського інституту книги щодо переформатування їхніх програм через виклики, пов’язані з епідемією коронавірусу. Відтак, зберегти фінансування проєктів Українським культурним фондом, бюджет якого спрямований насамперед на підтримку самих продуцентів культури, і так допомогти їм подолати кризу.

    Нагадаємо, уряд продовжив карантин в Україні до 24 квітня.

    Читайте також: “Грошей не вистачає”: через карантин у Франківську найбільше постраждає малий бізнес, – економіст.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!