Зволожувачі повітря: користь і шкода

  • Незважаючи на те, що зволожувачі повітря з’явилися багато років тому, популярними вони стали не так давно. Багато в чому це заслуга сучасних медиків, які дотримуються думки, що сухе повітря сильно шкодить здоров’ю, особливо дитячому.

    Де вологість, там здоров’я

    У дітей обмін речовин інтенсивніший, ніж у дорослих, через що їхній організм виробляє більше тепла. При цьому теплообмін регулюється більше легенями, а не шкірою. Коли в приміщенні дуже сухе повітря, організм дитини втрачає багато рідини, виникає підвищена пітливість, згущення крові, а іноді й порушення в роботі деяких органів.

    При недостатній вологості слизові оболонки пересихають і на них утворюються скориночки, що утруднюють дихання. Через це може відбутися повне блокування дихання. Крім того, засохлий слиз повністю втрачає захисні властивості й навіть навпаки – перетворюється на сприятливе середовище для розвитку бактерій. Це суттєво збільшує ризик виникнення різних захворювань: бронхіту, отиту, запалення легень, гаймориту, хронічного тонзиліту та ін.

    Також пересушені слизові оболонки дуже чутливі до алергенів і пилу, тож зволожувачі повітря допомагають звести ризик виникнення астми та ринітів до мінімуму.

    Достатній рівень вологості у приміщенні допомагає уникнути сухості шкіри, що призводить до її лущення, подразнення і передчасного старіння. Також він сприяє підтримці імунітету і захищає організм від зневоднення.

    Сухе повітря здатне викликати зниження концентрації уваги і відчуття втоми.

    Використовуючи зволожувач повітря для дому, можна уникнути цих проблем. При достатньому рівні вологості не буде виникати постійне відчуття спраги, не будуть червоніти і втомлюватися очі, буде легше зосередитися і ви почуватиметеся у приміщенні значно комфортніше.

    Крім того, зволожувач повітря корисний не тільки для людини. Він допоможе зберегти дерев’яні меблі та двері, які від пересушування розсихаються і деформуються. Також вологе повітря просто необхідне для нормального росту кімнатних рослин.

    Як вибрати?

    Сучасний ринок пропонує кілька видів зволожувачів повітря, при цьому кожен із них має свої переваги і, звичайно ж, недоліки.

    Парові зволожувачі викидають у повітря гарячу пару від води, яка кипить всередині. При використанні таких приладів існує ймовірність отримати опік. Також вони підвищують загальну температуру у приміщенні, що в сукупності з обігрівальними приладами може створити дуже спекотний і при цьому ще й вологий клімат, здатний нашкодити здоров’ю. Крім того, для парового зволожувача необхідно підбирати відповідне місце, бо, наприклад, якщо ви встановите його біля стіни, то ризикуєте безповоротно зіпсувати шпалери.

    Традиційні холодні зволожувачі вважаються найбільш придатними для квартир. У них заливається вода, яка потрапляє на випарні елементи. Вентилятор, вбудований у такий прилад, пропускає через них повітря, забране з приміщення, а потім видає його назовні вже вологим. При цьому він не тільки зволожує, але й очищає повітря від сторонніх часток і пилу. Однак на змінних касетах, якими оснащені традиційні зволожувачі, накопичуються різноманітні мікроорганізми, які разом із повітрям, що видається приладом, потрапляють у приміщення, а потім у легені.

    Ультразвуковий зволожувач за допомогою електромагнітних коливань перетворює воду на мікроскопічні бризки. Основним його недоліком є те, що у повітря викидається вода разом з усіма речовинами, які в ній були розчинені. Найчастіше це солі, але можуть бути й інші шкідливі домішки. Вони осідають на меблях та підлозі, а також у дихальних шляхах. Цю проблему можна вирішити, використовуючи дистильовану воду.

    Також, використовуючи зволожувачі повітря, необхідно постійно контролювати рівень вологості, оскільки підвищена вологість може нашкодити не менше, ніж сухе повітря. Для цього доведеться придбати окремо гігрометр або ж зволожувач із вбудованим гігрометром.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!