95% депутатів не бачили проблеми: обранців непокоїть надзвичайна екологічна ситуація у Калуші

  • Депутати Івано-Франківської обласної ради звернуться до президента, голови Верховної Ради та очільника уряду. Про це йшлося сьогодні, 10 травня, під час президії Івано-Франківської обласної ради.

    Указом президента у 2010 році територію міста Калуш, сіл Кропивник та Сівка-Калуська оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації.

    Читайте детальніше у статті: Жовті води «домбровського розливу»

    Проблеми, пов’язані з погіршенням екологічного стану на території Калуського гірничопромислового району, з’явились після закриття калійного та магнієвого виробництва, а також шахт Калуш-Голинського родовища калійної солі. В результаті утворилось затоплення Домбровського кар’єру, солевідвали, складування відходів хімічних виробництв у зовнішніх відвалах та у південній дільниці Домбровського кар’єру.

    «Протягом 2011-12 років там проводились певні роботи. З 2012 року роботи не проводилось», – ділиться заступник начальника управління екології та природних ресурсів Андрій Пліхтяк.

    Задля того, щоб уникнути екологічної катастрофи, депутати просять керівництво країни посприяти у проведенні комплексу робіт.

    Незабаром депутати проведуть виїзну сесію обласної ради, на якій розглянуть питання екологічного спрямування. Відтак виїзну сесію вирішили провести саме в Калуші.

    «Я запропонував провести сесію в Калуші, бо я переконаний – 95% депутатів не бачили ситуації. Вони чули про проблему, але не бачили її. Зараз може утворитись і соціальна проблема через просідання землі. Адже ніхто зараз дослідження щодо просідання землі не проводив. Ми не знаємо, просідання відбувається на 5 сантиметрів чи на 5 метрів», – переконує голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!