Більше половини бійців АТО з Прикарпаття вже отримали земельні ділянки

Сьогодні, 1 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.

Головним питанням, яке розглянули депутати, став звіт про діяльність у сфері підтримки учасників бойових дій, добровольців і сімей загиблих майданівців за 2018 рік, а також плани на 2019-й.

Наталія Чаплинська, голова комісії, розповіла, що основним напрямком роботи і надалі залишиться питання психологічної і фізичної реабілітації бійців АТО. За її словами, незважаючи на відсутність державної стратегії у цьому напрямку, на місцях триває активна робота.

У 2018 році в ОДА виплатили 706 тисяч гривень 113 бійцям-добровольцям, 105 тисяч гривень – дітям, неповнолітнім братам і сестрам загиблих під час участі в АТО.  Ще 112 тисяч гривень виділили на перевезення учасників масових акцій, пов’язаних з антитерористичною операцією та вшануванням загиблих героїв війни.

Впродовж 2018 року санаторно-курортним лікуванням охоплені 373 учасники антитерористичної операції, для 936 – організовано сімейний відпочинок у готельному комплексі «Резиденція Синьогора». Професійну адаптацію у 2018 році пройшли 125 учасників АТО, відповідно до 31 укладеного договору, на суму 609,01 тис. гривень.

За чотири останні роки із заявами щодо отримання земельних ділянок звернулися 7462 учасники АТО з Прикарпаття. Було надано 4279 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 1505,8 га. Таким чином, задоволено 57% від поданих заяв атовців.

Читайте також: В обласній раді розповіли про головні проблеми Івано-Франківщини 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!