Бюджет Івано-Франківщини на 2019-й рік складе 8.3 мільярда гривень

Сьогодні, 12 грудня, в Івано-Франківську відбулось спільне засідання одразу трьох постійних комісій обласної ради.

Депутати заслухали доповідь Ганни Качур, заступниці директора департаменту фінансів ОДА, щодо основних параметрів обласного бюджету на 2019-й рік.

“На наступний рік ми передбачаємо бюджет у розмірі 8,3 мільярда гривень. Загальний фонд складе приблизно 7.7 мільярда, спеціальний – 550 мільйонів. В проекті враховано індекс споживчих цін та всі інші особливості, які можуть вплинути на кошторис. Обсяг власних доходів зросте на 153 мільйона гривень, що є значним досягненням. Джерела надходжень суттєво не зміняться, але зменшиться надходження доходів від деревообробної галузі. Також очікується перевиконання доходу від податків, наприклад, ПДФО”, – сказала Ганна Качур.

Витрати, за її словами, також зростуть – адже підніметься рівень заробітної плати, зокрема, розмір мінімальної зарплати. Індекс інфляції розраховано як 7.4%. А от обсяги медичної субвенції будуть зменшені – адже фінансуванням первинної ланки медицини тепер займатиметься Національна служба здоров’я.

“Бюджет збалансований, повністю враховано всі видатки на зарплати, основні програми та всі інші потреби області”, – додала Ганна Качур.

Василь Гладій, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, також пояснив, що в 2019-му буде більше коштів у дорожньому фонді – 340 мільйонів гривень проти 278 мільйонів цього року. Ці гроші витрачатимуться на ремонт доріг місцевого значення.

Ознайомитися з самим документом наразі неможливо – відповідного проекту рішення немає на сайті обласної ради.

Зазначимо, що згідно п.3 ст.15 Закону України “Про доступ до публічної інформації” “проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття”. Пленарне ж засідання сесії Івано-Франківської обласної ради заплановано на 21 грудня.

Читайте також: Мораторій – на Прикарпатті заборонили російські фільми та музику

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!