Децентралізацію можна порівняти з відміною кріпосного права, – Василь Мартинюк

Сьогодні, 13 березня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція на тему “Підтримка розвитку Старобогородчанської об’єднаної територіальної громади – від проекту до стратегії”. Керівник проекту Василь Мартинюк розповів, що вже зроблено і що планується зробити.

“Децентралізація – це справжня реформа, вона змінює стосунки між людьми і владою. Цю реформу можна порівняти з тим, що відбулось в 1848 році – коли в Австро-Угорській імперії було ліквідовано кріпосне право. Громади були на правах кріпосних – у них відбирали зароблене, їх годували, щоб вони не вмерли, і все. А сьогодні реформа децентралізації кардинально змінює цю ситуацію. Гроші залишаються в громаді, є сенс в економії, привабленні бізнесу”, – розповів Василь Мартинюк.

Старобогородчанська об’єднана територіальна громада утворена в жовтні 2015 року. Це п’ять сіл: Старі Богородчани, Скобичівка, Нивочин, Гринівка та Лесівка. Станом на 1 січня 2016 року в громаді проживало 6120 осіб.

Галина Васильченко, голова правління громадського центру “Ділові ініціативи”, зазначила, що успішний приклад громади є важливим – його можна показувати іншим громадам, які ще не наважились на повноцінну реформу.

Пріоритетами на майбутнє представники ОТГ бачать ефективне управління ресурсами громади, боротьба з корупцією на місцях (адже ближче її видно краще), якісний благоустрій та активізацію соціального, культурного і спортивного життя.

“Молоді люди не повинні закінчувати коледж і їхати кудись з села. Для цього потрібно зацікавлювати їх залишатися тут – для цього варто покращувати життя в громаді, надавати йому виразної локальної ідентичності. Крім цього, потрібно провести в усі села інтернет – адже подекуди його ще немає”, – сказала Галина Васильченко.

Голова Старобогородчанської сільської ради Ярослав Здерка додав, що вже є реальні приклади економії коштів на виконанні різних ремонтних робіт і спрямування цих коштів на інші потреби.

“Раніше я ходив з поклонами до голів райради та облради, щоб дали грошей на те чи на інше. Тепер питання стоїть інакше, ми отримали нові повноваження. Жити по-старому ми далі не можемо”, – висловився Ярослав Здерка.

Читайте також: На Франківщині розпочався виборчий процес до Олешанської ОТГ

zZx7DRVykf0

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!