Дев’ять з десяти хворих українців зараз купують ліки за власні кошти

Сьогодні, 19 травня, в Івано-Франківську з робочим візитом перебуває заступник міністра охорони здоров’я України Романа Ілика.

Посадовець зустрівся з журналістами на брифінгу з приводу реформ у медичній галузі – мова йшла про утворення госпітальних округів, а також виконання програми “Доступні ліки”.

“У нас є чотири ключових напрямки, в яких ми будемо рухатись. Відповідні закони хочемо прийняти вже на наступній сесії ВРУ, щоб наша медицина стала кращою – хоча б як в країнах Східної Європи. Наразі 9 з 10 хворих купують ліки за власні кошти. Тому ми і вводимо програму “Доступні ліки” – це поширена практика, регулювання цін і часткова компенсація вартості цін на ліки. До речі, ці ціни в ЄС часто нижчі, ніж в Україні – в Україні ціна на ліки від діабету може складати 160 гривень, в Польщі – 55, і так далі. Українці системно їздять за кордон купувати ліки”, – розповів Роман Ілик.

Він додав, що саме для усунення цієї ситуації уряд виділив півмільярда гривень – на компенсацію вартості ліків від деяких поширених захворювань.

“Будуть встановлені граничні ціни, орієнтуючись на ціни в сусідніх державах. Вже сьогодні ми можемо сказати, що за перші тижні програма дала позитивний результат, кількість споживання ліків зросла, а ціни знизились. За найближчі два роки ми очікуємо позитивної динаміки та добрих результатів. Проект розрахований на те, щоб лікар, маючи інструмент впливу на здоров’я пацієнта, отримав внаслідок цього змогу уникнути серйозних ускладнень і високої смертності. В Європі зараз середня тривалість життя – 81 рік, в Україні – 67”, – зазначив Роман Ілик.

Івано-Франківщина отримала 18 мільйонів гривень на виконання програми “Доступні ліки”, зайнявши десяту сходинку у всеукраїнському рейтингу. Середній чек відшкодованих ліків склав 35 гривень.

Читайте також: Понад 20 тисяч прикарпатців безкоштовно отримали ліки завдяки програмі «Доступні ліки»

18575634_678903472313279_75246197_o

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!