Дороги для позашляховиків

Проблема якості доріг в Україні нікого не дивує. Навіть прем’єр-міністр Володимир Гройсман не раз у соцмережах апелював до Укравтодору та самостійно склав список найгірших доріг країни. 50 тис. км українських шляхів потребують ремонту. За даними Мінінфраструктури, для цього необхідно від 500 млрд. до 1 трлн. грн. і десять років часу. В уряді запевняють, що гроші виділяють щороку й проблеми вирішують. А поки що українські автошляхи у світовому рейтингу за якістю посідають 133-тє місце з 148-ми, що зайвий раз нагадує про їх жалюгідний стан.

На Прикарпатті питання ремонту шляхів постійно обговорюється, влада намагається хоч якось вирішувати цю проблему. Десь ремонтують кілометр шляху, десь більше, а деяким населеним пунктам залишається радіти ямковому ремонту чи посипанню шутром. Якщо на Коломийщині, Косівщині, Верховинщині вдалося відремонтувати частину доріг, то Рожнятівщині залишається тільки про це мріяти. Через зіпсоване дорожнє покриття перевізники відмовляються здійснювати рейси у деякі населені пункти Рожнятівського району.

«Нещодавно моєму дідусеві стало погано. Ми викликали швидку. Живемо в селі Красне. Медики їхали з смт. Перегніське 40 хв. Відстань від точки А до точки В всього 11 км. Таку відстань при нормальному дорожньому покритті можна проїхати за 15-20 хвилин», – розповідає місцева жителька.

16839566_1220479984734809_331995047_n

Восени минулого року в Рожнятівському районі таки розпочали ремонтні роботи. У кожному селі відремонтували близько сотні метрів дорожнього покриття. На капітальний ремонт автомобільних доріг у районі за жовтень-грудень 2016 р. РДА як головний розпорядник коштів субвенції з держбюджету освоїла 11 млн. 479 тис. 171 гривню. Капітальний ремонт провели на ділянках: Рожнятів-Вербівка – 5 840 кв. м (с. Рівня, с. Топільське, с. Вербівка); Рожнятів-Липовиця – 7 560 кв. м (с. Нижній Струтинь, с. Верхній Струтинь, с. Спас, с. Луги, с. Липовиця, с. Суходіл); Калуш-Осмолода – 10 480 кв. м (с. Красне, с. Небилів, с. Ясень); Перегінське-Закерничне – 3 593 кв. м (с. Закерничне). Всього відремонтували 27 тис. 473 кв. м дорожнього полотна.

Варто зауважити, що ремонтні роботи на Рожнятівщині проводилися пізньої осені. Через декілька тижнів після їх закінчення випав перший сніг. I, наприклад, у селі Вербівка після танення снігу дорога виявилася такою ж, як була до ремонту, а можливо, навіть гіршою.

Для рожнятівців (і не тільки для них) важливою є дорога, що пролягає через Чорний Ліс. Вона сполучає Красне Рожнятівського району та Росільну Богорочанського району і є головним шляхом до відомого гірськолижного курорту “Буковель”. У відпочинковий період нею проїжджають сотні, а то й тисячі автомобілів зі всієї України і навіть з-за кордону, але стан цієї дороги – жахливий.

Мешканці Рожнятівщини нарікають на розбиті дороги, але нічого вдіяти не можуть. Багато рожнятівців їздять за кордон на заробітки, мають хороші позашляховики, і їх не особливо бентежить стан доріг. А малозабезпечені тільки розводять руками…

Вікторія ЗВАРУН

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!