Довгий суд за короткий ляпас

Івано-Франківський міський суд продовжує розгляд скандальної «справи за ляпас». Відбулося вже третє судове засідання, на якому розглядається позов Петра Гавриша до Олексія Замкового. Причиною позову став ляпас, який активіст Замковий дав «свободівцю» Гавришу під час «гарячих» громадських слухань 16 вересня 2016 р. щодо забудови в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова.

Ніхто б на те, можливо, і не відреагував, якби «свободівський» депутат міськради Андрій Грималюк не зробив запит до прокуратури. Він заступився за свого колегу Гавриша, вимагаючи від правоохоронців розслідування. Слідчі розцінили вчинок Замкового як «тяжке тілесне ушкодження», відкрили кримінальну справу за ч. 1 ст. 126 ККУ та почали слідство.

На першому засіданні суддя Наталія Деркач оголосила, що підозрюваному тепер інкримінують ч. 2 ст. 350 ККУ (Умисне нанесення побоїв або заподіяння легкого чи середньої тяжкості тілесного ушкодження службовій особі або громадянинові, який виконує громадський обов’язок). Тоді ж було вирішено викликати на допит свідків, серед яких опинився і мер міста Руслан Марцінків.

Наступне засідання суду відбулося 23 травня, але розглянути справу так і не вдалось. Адвокат Стрипа сказав, що його підзахисного Гавриша немає в Івано-Франківську, тому він просить перенести суд. Незважаючи на заперечення з боку Замкового, суддя перенесла суд на 29 червня.

На третьому слуханні обидві сторони були представлені у повному складі. Суд розпочався з того, що Замковий подав клопотання про відвід прокурора Гринишина. Мовляв, на останній сесії міської ради показали відеодоказ інциденту та влаштували допит головному прокурору, який не припинив ці дії, а почав коментувати справу. Підсудний сказав, що це чинило тиск на нього і довіряти прокурору він не може.

Після нетривалої наради суддя оголосила клопотання Замкового безпідставним, і розгляд справи продовжився. Втім підозрюваний у подальшому відмовився давати свідчення.

Далі було ще цікавіше… На допит викликали потерпілого, який в подробицях описав, що ж відбувалося перед тим ляпасом. «У слуханнях я брав участь як депутат міської ради. Після завершення виступів представників архітектури та власників землі я мав оголосити кілька речей зі свого депутатського запиту: зменшення поверховості, будівництво садочка, реконструкція мереж. Я підійшов до мікрофона, після чого Замковий почав його у мене відбирати. Це тривало долі секунди. Під час цього Замковий тримав мене за руку і вдарив у голову. На цьому моя участь у слуханнях завершилася. До цього я бачив, що Замковий поводить себе нетипово та агресивно», – розповів Гавриш.

Зауважимо, що «свободівцю» вдалося згадати, що Замковий тримав його за руку, але він не одразу розповів, якою ж була його відповідь. Після роздумів Гавриш таки зізнався, що спроба помститися була, але вона закінчилася поразкою, оскільки він «не відчув зіткнення з тілом опонента»…

Через велику кількість кримінальних справ у цей день суддя перенесла засідання на 27 липня.

І чого ж чекати далі?.. Ймовірно, судова тяганина між Гавришем і Замковим не закінчиться так швидко. Але варто сподіватись на те, що на наступному засіданні дійде черга до свідків і перегляду відео з місця події, що дасть можливість наблизити судовий процес до завершення. Якщо, звичайно, вкотре не станеться неочікуваних поворотів.

Людмила ОЛЕНЮК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!