«Франківськ молодий, але вже мав кількох батьків», – архітектор Володимир Гайдар

До законодавства в сфері містобудівної діяльності були внесені зміни.

Про це йшлося сьогодні, 21 лютого, під час засідання круглого столу щодо децентралізації в сфері контролю та містобудівної діяльності.

До дискусії сьогодні долучились представники виконкому Франківської міськради, представники ДАБІ, забудовники, юристи, громадські активісти.

Зокрема, децентралізація передає частину повноважень від ДАБІ в області до Архбудінспекції на місцях. Зміни в законодавство вступить в силу в червні цього року. Громадськість Франківська сьогодні розмірковувала: це вирішення наболілих проблем чи біг на місці?

«Бізнес на гачку. Він чекає підставу то від державної влади, то від місцевої. Буде відбуватись подвійний контроль. Можливо, це і добре, якщо ми резюмуємо, що структури працюють погано. Це крок назад від децентралізації, яка була спочатку», – переконаний депутат облради Сергій Федорців.

«Нещодавно створена ДАБІ отримала частину наших повноважень. Я не можу дочекатись червня, коли закон ступить в дію. Адже це забезпечить нас від махінацій. Тепер забудівник має надати повний пакет інформації і вихідних даних», – ділиться представник ДАБК Кирило Іванюк.

Начальник управління земельних відносин Кирило Обладан ділиться: «Земельне законодавство не синхранізоване з містобудівним. Надання земельних ділянок щорічно стає тяжчим. Всі зміни в земельному законодавстві рухаються в напрямку ускладнення».

Архітектор Володимир Гайдар розповів про сучасне архітектурне обличчя Івано-Франківська:

«Архітектура, місто і люди – це щось нероздільне. Архітектурне місто нероздільне з лицем громадськості. Місто у нас унікальне і молоде, але вже мало кількох батьків. У нас є гарне законодавство, але нічого нам не заважає на місцевому рівні удосконалювати і уточнювати норми на місцевому рівні. Першочергово має бути створений генплан. Потім можна диференціювати все інше. Потрібно якісно розвивати територію всередині міста, наприклад промислові території. Потрібно поставити пріоритетом розвиток міста, а не його розширення. Потрібен розвиток не за рахунок збільшення території, а за рахунок її ефективного використання».

Головний архітектор області Микола Дорошенко також переконаний: потрібно розробити генплан.

Нагадаємо, У Франківську в колишньому пивзаводі буде бар на 48 місць

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!