Франківська лікарня отримала обладнання для порятунку передчасно народжених немовлят

Сьогодні, 19 лютого, Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні передали обладнання для передчасно народжених немовлят, яке коштує 100 тисяч гривень. Мова йде про апарати фототерапії немовлят та пульсоксиметр для вимірювання рівня кисню в крові. Вони дозволять збільшити можливості відділення, яке щороку рятує життя понад 300 малятам з усієї області з вагою при народженні від 500 г.

Згідно зі статистикою, щороку в Україні на світ раніше терміну з’являються до 10% дітей, і лише 85% з них виживають. З кожним роком лікарям вдається покращувати цей показник, проте проблем, над якими потрібно працювати, ще доволі багато. Це і оновлення технічної бази, постійне підвищення професійного рівня лікарів, навчання майбутніх мам та психологічна підтримка батьків в різних складних питаннях.

Обладнання для франківської лікарні вдалось купити завдяки соціальному проекту «Orange Days», створеного Лінією магазинів EVA для допомоги передчасно народженим малюкам України. За чотири роки існування проекту вдалося зібрати понад 1 100 000 гривень та допомогти 10 перинатальним центрам та дитячим лікарням в різних областях України.

«У наших магазинах з 2 по 5 лютого відбулась акція «Orange Days», в якій взяли участь більше мільйона покупців. Ми зібрали 100 000 гривень, за які змогли купити це обладнання. Також ми співпрацюємо з благодійним фондом, котрий нам допомагає дізнатись у які лікарні що треба», – розповідає Олена Коваленко, PR-спеціаліст Лінії магазинів EVA.

Заступниця головного лікаря ОДКЛ Лідія Матвіїв додала, що лікарні вже раніше надавали благодійну допомогу, бо держава не завжди може забезпечити відповідною апаратурою.

«Нинішня допомога є надзвичайно важливою, тому що у нашому відділені понад 60% передчасно народжених мають прояви жовтяниці. Згідно сучасних стандартів, лікування таких дітей відбувається за допомогою відповідних ламп фототерапії, які сьогодні презентували нашій клініці», – пояснює Матвіїв.

Нагадаємо, Маленькій прикарпатці потрібна допомога на лікування  

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!