Франківські патрульні перевіряють транспорт, що перевозить тварин та продукцію з них

  • У зв’язку зі спалахами захворювань тварин африканською чумою свиней патрульна поліція Івано-Франківська проводить заходи з виявлення м’яса свинини та свиней, які завозяться на територію міста без відповідних документів.

    Особовий склад Управління зорієнтовано на перевірку транспортних засобів, що перевозять живих тварин та продукції з них. Інспектори інформуватимуть про такі випадки органи Держпродспоживслужби для вжиття заходів реагування відповідно до вимог ветеринарно-санітарного законодавства.

    Також поліцейські постійно перевіряють місця несанкціонованої торгівлі продовольчими товарами, інформує патрульна поліція Івано-Франківська.

    Для довідки. Африканська чума свиней (далі АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які не здатні до повної нейтралізації збудника.

    Читайте також: Африканська чума дісталася Прикарпаття

    АЧС легко передається від хворої до здорової тварини. Цьому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі. В умовах України лише домашні та дикі свині можуть хворіти на АЧС. Усі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я. В Україні було виявлено вірус АЧС генотипу ІІ, що за останні роки набув широкого розповсюдження. АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин.

    Наразі, АЧС – чи не найнебезпечніша з усіх хвороб свиней, оскільки її занесення супроводжується:

    • високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати все, навіть потенційно, інфіковане стадо (або поголів’я в населених пунктах у зоні захисту);
    • запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств та обмежень у сфері торгівлі свинарською продукцією, що впливає на ціни та доступність свинини для споживачів;
    • комплексом витрат на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, втратами внаслідок міжнародних торговельних обмежень, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

    17425071_1282371871846943_3547920941307442135_n

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!