Історія – це поле бою: у Франківську відбулась сесія обласної ради, присвячена ЗУНР

Сьогодні, 1 листопада, в Івано-Франківську відбулась 25-та урочиста сесія обласної ради.

Депутати зібрались заради одного питання – “Про 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки”.

На сесію прийшло лише 48 депутатів із 84. Як повідомив голова обласної ради Олександр Сич, кілька депутатів відсутні з поважних причих, а ще 26 – з невідомих.

Микола Лазарович, історик, професор Тернопільського національного економічного університету та боєць АТО, виступив з промовою щодо сьогоднішньої урочистої дати.

“Івано-Франківськ сьогодні є центром дослідження ЗУНР. Якщо говорити про події сторічної давнини, то треба наголосити: історія – це поле бою. Те, що відбувається на Сході – прямий наслідок рішень українського народу. І саме зараз вирішується, чи будемо ми суб’єктами світової політики, чи лише об’єктами”, – розповів Микола Лазарович.

Після цього героїв УПА, бійців АТО, професорів та дослідників Західноукраїнської народної республіки нагородили грамотами та спеціально випущеними відзнаками “100-річчя ЗУНР”. Зокрема, нагороди отримали сотенний УПА Мирослав Симчич та ветеран дивізії “Галичина” Михайло Мулик.

“Саме на фундаменті Західноукраїнської народної республіки постала Україна. Нам не 27, сьогодні ми святкуємо сторіччя нашої держави. І про це треба пам’ятати завжди”, – сказав Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради.

Читайте також: В Івано-Франківську триває міжнародна наукова конференція про ЗУНР

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!