Івано-Франківськ може стати велосипедною столицею України

Івано-Франківськ претендує на звання велосипедної столиці України. Там планують пересадити на ровер кожного п’ятого мешканця і це могло б розвантажити місто від заторів, йдеться в ТСН.

П’ять відсотків жителів Івано-Франківська вже пересіли на ровери. Це більше, ніж у будь-якому обласному центрі України. А коли вони збираються разом –  масштаби велоруху вражають. Поки автівки стоять, на велодоріжках активно крутять педалі. Дід Андрій давно зрозумів –  ровером швидше, ніж громадським транспортом або власним авто. Каже, Івано-Франківськ завжди був містом роверів, а тепер це ще й страшенно модно. Костянтин, наприклад, користується велосипедом не залежно від пори року і погоди.

В Івано-Франківську нині протяжність велодоріжок 12 кілометрів. Мережу планують розбудовувати, аби вона покрила все місто. У Франківську немає великих магістралей, небезпечних розв’язок, що приваблює велосипедистів. Івано-Франківськ досить компактне місто: від найвіддаленішого району до центру міста 3-5 кілометра – це означає, що в будь-якій точці можна бути впродовж 15 хвилин і комфортно припаркуватися. Більшість магазинів, перукарень, банків, державних установ мають парковки для двоколісного транспорту.

На велосипеди пересідають навіть кав’ярні. Михайло Фіцик конструював вантажний велосипед, аби підвозити продукти на пішохідній вулиці.

«Молоко привозимо, воду, лимонад, лід, фрукти. Це абсолютно робоча конячка», – хизується Михайло.

Велосипедний рух в Івано-Франківську активно почав розвиватися 5 років тому. Мирослав Федорків каже, для комфорту велосипедистів вони з-за кордону привозять дрібнички, що покращують комфорт – підпурка дозволяє не злізати з ровера, поки на світлофорі чекаєш на зелений.

Що кращою стає інфраструктура, то більше людей пересідають на велосипеди, каже Мирослав. Одним з маркерів, що місто дружнє до велосипедистів, це коли двоколісними масово починають керувати дівчата і жінки з дітьми. До цього рівня безпеки Івано-Франківськ поки що не дотягує.

«Якщо велосипедами буде рухатися від 15% до 20%  населення – це буде хороший європейський показник рівня Німеччини, Швеції», – каже міський голова Руслан Марцінків.

До речі, крадії вже визнали Івано- Франківськ велосипедною столицею. За минулий рік тут поцупили 150 велосипедів. Навіть мер став їхньою жертвою. У Мар’яни велосипед за 20 тисяч гривень вкрали з-під Ратуші серед білого дня. Однак вона не уявляє свого життя без двоколісного, тому прийшла вибирати новий. Велосипед змінив її спосіб життя і гардероб. На “велики” пересіла майже вся родина. Мар’яна навіть продала авто, бо велосипедом швидше.

«Автомобіль стояв без діла. В ньому відпала необхідність у місті», – переконує дівчина.

Якщо Мар’янин приклад наслідує кожен п’ятий житель міста, Івано-Франківськ стане велосипедною столицею України.

До теми: Нещодавно в Івано-Франківську влаштували дитячі велоперегони.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!