Калуський театр покаже скандальну виставу, написану для Королівського Шекспірівського театру

Молодіжний театр «Silentium» готує чергову прем’єру — виставу за п’єсою української драматургині Наталії Ворожбит «Зерносховище».

Твір написаний на замовлення Королівського Шекспірівського театру в 2005 році, де і був поставлений вперше. В Україні ж «Зерносховище» вперше показали глядачам Першого українського театру для дітей та юнацтва у Львові. Її прем’єра відбулася 25 квітня 2015 року, інформують “Вікна”.

Дія відбувається на Полтавщині в 1932-33-х роках в часи активної колективізації, створення колгоспів, що призводить до найбільшої трагедії ХХ століття — Голодомору. Попри хронологічну віддаленість сюжету, п’єса ставить дуже актуальні питання: що ми про себе пам’ятаємо, чи вміємо ми пам’ятати і хто нас має цьому навчити, коли майже всі «наші» залишились в далекому 33-му.

За словами режисера молодіжного театру «Silentium» Дмитра Карачуна, ідея поставити виставу виникла минулого року, коли він прочитав в Інтернеті, який шум здійняла постановка у Львові. Прочитавши сценарій і порадившись з колегами, Дмитро Карачун вирішив, що «Зерносховище» повинна постати перед калуським глядачем. Оскільки п’єса має авторські права міжнародного зразка, режисер звернувся за дозволом на постановку до автора п’єси Наталії Ворожбит:

“Ми спеціально зв’язувалися з пані Наталею, вона «дала добро» на втілення п’єси і побажала нам успіху”.

Керівник «Silentium» каже, що п’єса досить скандальна, має багато ненормативної лексики і незвична за формою. Тому він планує внести певні корективи:

“Ми трішки «згладжуємо» п’єсу і перекладаємо на українську літературну лайку, щоб наш глядач не був шокований. Окрім того, я скорочую п’єсу з двох годин — до 40 хвилин”.

Зараз вистава — на початковій стадії. Актори займаються пластикою, виконанням етюдів і пошуками форм виразності. П’єсу планують поставити наприкінці листопада у День пам’яті жертв Голодомору.

Нагадаємо: Вісім прем‘єр: Франківський театр починає новий сезон (афіша)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!