Культ особи: Богдан Савлюк

Свої маленькі вироби Богдан Савлюк назвав «теплими іграшками», бо вони усміхнені, колоритні та добрі. А ще всі, окрім останньої колекції, викликають теплі емоції.

Незвичайні іграшки Богдан почав виготовляти майже чотири роки тому. У той час читав книгу Ліз Бурбо, де писало: треба пригадати, що тебе в дитинстві робило щасливим. Хлопець згадав про своє давнє захоплення – ліплення із пластиліну. Через багато років воно до нього повернулося.

Пластилін Богдан замінив полімерною глиною, бо після запікання виріб з неї стає повноцінною мініатюрою. Правда, є у ній один мінус – якщо впаде, то може розбитися. Все-таки запечена глина – не камінь, хоча й міцніша за порцеляну чи кришталь. «Перші мініатюри були трохи страшні. Навіть соромно показувати… Зберігаю їх зараз на горищі», – каже хлопець. Перші два роки йому доводилося вчитись ліпити естетичні іграшки, бо художньої освіти хлопець не має. Проте складно Богданові не було. Каже, що йому просто цікаво творити щось нове, та й любить він цю роботу.

Щоб виготовити одну «теплу іграшку», потрібно приблизно п’ять годин. Багато часу займає кількаразове запікання. «Спочатку треба зліпити основу тіла і поставити у піч. Потім доліпити ноги – і знову в піч. Додати підставку – ще раз в піч. На тіло приладнати верхній одяг – в піч… От через цю багатошаровість іграшки стають своєрідними 3-D моделями», – пояснює Богдан.

Ідеї для своїх колекцій він бере звідусіль – з навколишнього середовища, з історій, від людей. Наразі вже виготовлено п’ять серій «теплих іграшок»: «Гуцули», «Вояки УПА», «Козаки», «Українська добровольча армія» та «Серцеїди 18+». У кожній колекції є по 10 мініатюр, кожна з яких має власну історію.

Із перших двох колекцій Богдан із другом Мар’яном створили мультфільми «Воїни лісу» і зараз готують третю частину. До речі, друга частина «Воїнів» на Міжнародному фестивалі «Бруківка» отримала приз глядацьких симпатій.

Нещодавно Богдан створив ще одну колекцію мініатюр – під назвою «Обідранці». Ідея зробити такі іграшки прийшла через важливу тему виборів. «Політики позиціонують себе народними, тому я створив їх прототипи, додавши трохи сатири», – каже Богдан. Це неофіційна серія «теплих іграшок», і вона значно відрізняється від усіх інших. Мініатюрні політики зовсім не посміхаються, а ще вони без зубів і язика. «Щоб обіцянок давати не могли», – пояснює Савлюк. Також хлопець каже, що всі персонажі вигадані, хоча ідеї він взяв з реального життя.

Окрім колекційних іграшок, Богдан робить і інші. Може, маючи лише фотографію, зліпити «глиняну копію» будь-якої людини. Одного разу довелося створювати мініатюри відомих груп «Без обмежень», «Танок на майдані Конґо», «Kozak System», «Ot Vinta!», DZIDZIO.

Людмила ОЛЕНЮК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!