Лірична Україна: у Франківську відкрилась виставка картин Віктора Гонтаріва

Сьогодні, 6 березня, в Івано-Франківську відбулось відкриття виставки робіт художника Віктора Гонтаріва – лауреата Шевченківської премії, заслуженого художника України, академіка АМУ, котрий помер у 2009 році.

“В 1961 році я поступив у Харківське художнє училище – він там уже вчився, – розповідає Федір Малько, друг митця. – Він почав малювати трошки модерново, коли всі малювали реалістично. Віктор ввійшов у модерн на базі реалізму, і це мені зрозуміло. Я думав, що він Гонтаров – але він дуже переживав, щоб його прізвище писали саме як Гонтарів, бо народився він в українському селі, і це відчувається по його роботах. Вони дуже “українські”, особливо гарними є пейзажі”.

У виставковий зал обласної організації Національної спілки художників України, де розміщені роботи, прийшло близько ста людей – поглянути на творчість відомого митця. Серед тематики робіт – українські пейзажі, село і домашні тварини, а також оголена жіноча натура.

“Ми дуже давно співпрацюємо з художниками всієї України і робимо такі виставки в обласних центрах. З Віктором Гонтарівом ми знайомі з 2005 року, а ці картини – з власних колекцій людей, які його шанували і тепер збирають його роботи. Знаєте, якщо хтось мене питав, хто такий геній – то я, знаючи його роботи і його важке життя, казав, що це Віктор Гонтарів. В його творчості є все – любов, самотність, людські переживання, також варто відзначити професійне виконання”, – розповів Максим Мельник, директор київського видавництва “Софія-А”.

Читайте також: У Франківську відкрилась виставка картин Бориса Буряка

DSC_8230 DSC_8232 DSC_8233 DSC_8234 DSC_8238 DSC_8241 DSC_8242 DSC_8244 DSC_8245 DSC_8262 DSC_8265 DSC_8266 DSC_8267

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!