Лісова охорона: на Прикарпатті хочуть додатково захистити природу

Сьогодні, 2 травня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Одним з питань, які розглянули депутати, стало тимчасове положення про лісову охорону на землях лісогосподарського призначення Івано-Франківської обласної ради.

У тексті документа сказано, що основними завданнями лісової охорони є забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок та інших порушень лісового законодавства, захист від шкідників і хвороб лісу, інших пошкоджень внаслідок антропогенного впливу на ліси, організація раціонального використання і відтворення лісів та підвищення їх продуктивності.

“Лісова охорона матиме право обстежувати землі лісового фонду, вимагати від громадян і юридичних осіб дозволи та інші документи на використання лісових ресурсів та право полювання, перевіряти додержання вимог нормативних документів з питань ведення лісового і мисливського господарства та полювання, складати акти огляду місця вчинення правопорушень, проводити огляд транспортних засобів, а також знарядь, добутої деревини та інших продуктів лісу”, – розповів Олег Олійник, генеральний директор ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”.

За його словами, місцевим охоронцям лісу потрібні додаткові повноваження – тому й потрібно прийняти таке рішення. Адже наразі такі повноваження є лише у державної лісової охорони, а на місцевому рівні ця діяльність все ще не врегульована.

З повним текстом положення можна ознайомитись за цим посиланням.

Комісія проголосувала “за” це питання. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада на наступній сесії.

Детальніше про ситуацію читайте у статті “Рубають столітні дуби. Відповідальність – вибіркова”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!