“Місяць здоров’я”: франківців запрошують безкоштовно оглянутись у лікарів

Сьогодні, 2 травня, в Івано-Франківську розповіли про реалізації проекту «Місяць здоров’я».

Як розповіли організатори проекту, тепер безкоштовно здати аналізи та пройти обстеження в кваліфікованих спеціалістів зможуть не тільки жінки, а й чоловіки. До того ж, у разі необхідності учасників проекту скеровуватимуть у медичні лабораторії «Сінево» для здачі аналізів відповідно до рекомендацій лікаря. «Місяць здоров’я» триватиме протягом травня.

Секретар міської ради Оксана Савчук розповіла, що вони хочуть, щоб юнаки, дівчата, чоловіки та жінки мали змогу перевіритись. Таку програму в Івано-Франківська навіть перейняло місто Мелітополь.

“Ми радимо минулорічним учасникам знайти свою картку здоров’я і перевіритись ще раз”, – сказала Оксана Савчук та додала, що кожна людина хоча б раз на рік має пройти огляд у лікаря і попіклуватись про своє здоров’я.

Оксана Савчук додала, що перевірити своє здоров’я – не важко. Мовляв, це так само, як сходити в магазин, до перукаря чи відвідати своїх родичів на Великдень

До слова, у 2018 році понад 1 300 франківок змогли безкоштовно пройти огляд у гінеколога, здати загальний аналіз крові, пройти цитологічне дослідження, УЗД і проконсультуватися в суміжних спеціалістів. Завдяки проекту 10 жінкам повідомили, що вони стануть матерями.

Крім того, в 10 жінок було виявлено підозру на онкозахворювання, що дозволило вчасно розпочати необхідне лікування. Ще 237 жінок направили на мамографію і 441 − на УЗД і кольпоскопію.

Серед оглянутих 284 дівчат-підлітків у 59 діагностували патології. 18 юних учасниць проекту відправили на додаткові обстеження.

На огляд франківці можуть прийти в міські поліклініки №1,2,3,4,5, в міську дитячу поліклініку, в міську дитячу клінічну лікарню та в жіночі консультації №1,2,3. Також Оксана Савчук зазначила, що у рамках проекту на прийом до лікаря не потрібно записуватися на електронну чергу

Нагадаємо, На Прикарпатті за рік оздоровили майже 27 тисяч дітей

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!