Міжнародна банда торговців людьми полювала за прикарпатцями

Жителям Івано-Франківської та Тернопільської областей зловмисники обіцяли легальне працевлаштування у Великобританії, але на ділі люди потрапляли в трудове рабство.

Начальник відділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. майор поліції Андрій Гаманюк розповідає: жертвам злочинного угруповання оформляли трудові візи на роботу в Польщі. Це потрібно було для того, щоб люди в’їхали на територію Європейського Союзу. З Польщі їх переправляли в Литву, пишуть Факти.

Там члени злочинної групи з числа місцевих жителів різними способами добували справжні паспорти, водійські посвідчення громадян Литви. На кожному з них були фотографії їх справжніх власників. Тому розподіляли документи так, щоб той чи інший заробітчанин був схожий на людину на знімку.

“Щоб схожість було якомога більшою, використовували грим, перуки, інші подібні хитрощі, – додає помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободя”н.

“Однак далеко не завжди вдавалося підібрати документи з відповідними фотографіями, – продовжує майор Гаманюк. – У таких випадках нелегалів з України переправляли в схованках, обладнаних у вантажівках далекобійників. Маршрутів такої доставки було кілька”.

“Організатори настільки ризикованою поїздки до Великобританії обіцяли нашим співвітчизникам, що ті будуть отримувати по чотири-сім тисяч фунтів стерлінгів на місяць, – каже Олег Слободян. – Люди розраховували за короткий термін заробити, наприклад, на покупку квартири. Замість цього отримували копійки. А потім їм казали, що потрібно повернути кошти за їх “доставку” з України в Англію. Зловмисники говорили, що це коштує 4,2 – 4,7 тисячі фунтів стерлінгів. Мовляв, заробите, віддасте, а потім будете працювати на свої сім’ї”.

Людей влаштовували на важку низькооплачувану роботу (доглядати за домашньою худобою, збирати врожай, мити машини, посуд в кафе). Зарплату працівники отримували через посередників. Ті видавали на руки зовсім небагато грошей, говорили, що решта йде на погашення боргу.

“Відпрацьовувати його жертвам доводилося по року-півтора, – додає Олег Слободян. – Щоб залякати людей, бандити били їх, погрожували розправою над родичами в Україні”.

Жили працівники в дуже важких побутових умовах: у тісних кімнатах, в яких селили разом чоловіків і жінок.

Поки триває слідство, поліція не може розповісти, як саме викрили банду, каже майор Гаманюк. Операцію з розробки цього нелегального каналу перевезення людей почали в листопаді минулого року. Жертвами зловмисників стали близько 200 громадян України.

“Нам відомо про тридцять з них, і, на жаль, не всі вони погоджуються співпрацювати зі слідством, – каже майор Гаманюк. – Затримання зловмисників проведено литовською поліцією. Вона заарештувала трьох своїх співвітчизників та одного громадянина України. Цьому передували такі події: в Литві при спробі сісти на рейсовий літак, що летів до Великої Британії. співробітники авіакомпанії запідозрили, що з документами двох пасажирів щось негаразд, їх не пустили на борт. Цими пасажирами були українці. Бандитам довелося відвезти їх до литовського фермера щоб вони чекали відправки в схованці вантажівки. В орендованих квартирах знаходилося ще дві партії заробітчан. До Великобританії їм доїхати так і не судилося – організаторів їх переправлення заарештували”.

Зауважимо, що з початку нинішнього року вдалося ліквідувати 11 каналів нелегальної переправки людей з України в Євросоюз. Ще вісім в розробці.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!