«Ми щось робимо»: у Франківську відбувається засідання комітету ВРУ щодо стану гірських шкіл

Сьогодні, 15 червня, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Темою зустрічі стали гірські загальноосвітні школи. На прикладі Івано-Франківської області чиновники та депутати обговорили стан і перспективи розвитку. Перед засіданням комітету посадовці та чиновники навідались у гірські школи.

Заступник голови комітету Олександр Співаковський ділиться: «З вересня у Верховній Раді прийматимуть ряд законів. Вони мають закріплювати освітянську політику, а не політику міністерства фінансів. Кошти – це інструмент, за допомогою якого має розвиватись Україна».

Зараз 575 шкіл в Україні розташовані у гірській місцевості. 275 з них – в Івано-Франківській області.

«Ми поспілкувались з людьми. Таке людське багатство, як на Прикарпатті, знайти дуже тяжко. Втратити унікальність і перлину, якою є Івано-Франківськ, дуже просто», – переконаний Співаковський.

Присутні чиновники, керівники шкіл та вчителі зібрались для того, щоб обговорити проект закону «Про базову освіту» та проект рішення комітету Верховної Ради «Гірська загальноосвітня школа: стан, проблеми, перспективи розвитку (на прикладі Івано-Франківської області)».

Очільник Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук переконаний: «Без молоді і без діток у цих районах школи будуть занепадати. Ми щось робимо, але розуміємо, що цього недостатньо. Ми розуміємо, що навчання у гірських школах відрізняється від освіти у рівнинних районах».

«Якщо в Україні просто виконуватимуть закон, то ми будемо країною, яка процвітає», – запевняє заступник голови комітету.

Читайте також: На базі Прикарпатського університету відкрили університет обдарованої дитини.

19212859_772660749583427_542876103_o

 

IMG_2384

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!